Menu

Festiwale w Edynburgu odwołane z powodu koronawirusa

Festiwale w Edynburgu odwołane z powodu koronawirusa
Odwołano m.in. festiwal teatrów ulicznych Fringe. (Fot. Getty Images)
Pięć festiwali artystycznych, odbywających się co roku w sierpniu w Edynburgu, zostało odwołanych z powodu trwającej epidemii koronawirusa - ogłosił wczoraj rząd Szkocji. To pierwszy taki przypadek w ich sięgającej 1947 roku historii.
Reklama

Odwołane wydarzenia to Międzynarodowy Festiwal w Edynburgu, który skupia się na muzyce poważnej, teatrze i operze, festiwal teatrów ulicznych Fringe, festiwal orkiestr wojskowych Royal Edinburgh Military Tattoo, Międzynarodowy Festiwal Książki w Edynburgu i Festiwal Sztuki w Edynburgu.

Pierwsze dwa zainaugurowane zostały w 1947 r., a kolejne dołączyły odpowiednio w 1950, 1983 i 2004 r. W ok. 5 tys. wydarzeń odbywających się w ramach tych pięciu festiwali bierze udział ponad 25 tys. artystów, pisarzy czy wykonawców, zaś obserwuje je ok. 4,5 miliona widzów.

Szefowa szkockiego rządu Nicola Sturgeon, która poinformowała w szkockim parlamencie o odwołaniu festiwali, podkreśliła, że "decyzja została podjęta z bólem serca, ale jest właściwa w obecnej sytuacji".

Szkockie władze medyczne poinformowały wczoraj po południu o śmierci z powodu koronawirusa kolejnych 16 osób, wskutek czego łączna liczba zgonów wzrosła do 76. Liczba wykrytych zakażeń wzrosła o 317 wobec stanu z wtorku i wynosi obecnie 2 310.

Czytaj więcej:

Szkocja: 11-piętrowy kompleks kinowy uświetni Edinburgh Film Festival

Festiwal filmowy w Cannes odwołany ze względu na pandemię koronawirusa

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama