Menu

Euro 2020: UEFA odkłada decyzję o miastach-gospodarzach

Euro 2020: UEFA odkłada decyzję o miastach-gospodarzach
Mistrzostwa są tuż tuż, a nadal jest w tej kwestii wiele niewiadomych... (Fot. Getty Images)
Ostateczna decyzja o tym, które miasta będą gospodarzami meczu mistrzostw Europy, zapadnie dopiero w piątek - poinformował wczoraj prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksander Ceferin. Końcowych ustaleń spodziewano się wczoraj lub dzisiaj.
Reklama
Reklama

"Przełożyliśmy te decyzje na piątek, bo chcemy wyjaśnić jeszcze niektóre kwestie dotyczące miejsc, które mogą zostać wykreślone. Komitet Wykonawczy podejmie decyzję w piątek na wideokonferencji" - oświadczył Ceferin.

Wczoraj rozpoczął się dwudniowy Kongres UEFA w szwajcarskim Montreux, ale na najbardziej wyczekiwaną decyzję związaną z mistrzostwami Starego Kontynentu trzeba jeszcze poczekać.

Turniej został przełożony z ubiegłego roku na bieżący z powodu pandemii COVID-19. Jego gospodarzami miało być 12 miast, ale wiele wskazuje na to, że ta liczba będzie mniejsza. W miarę pewny status mają: Rzym, Londyn, Amsterdam, Baku, Bukareszt, Budapeszt, Kopenhaga i Sankt Petersburg, nie wiadomo natomiast, jak będzie z Monachium, Glasgow, Dublinem i Bilbao. W tych dwóch ostatnich miastach ma rywalizować reprezentacja Polski.

Problemem są ograniczenia związane z pandemią. Irlandia oraz Kraj Basków zapowiedziały już oficjalnie, że nie mogą dać gwarancji, iż na spotkania Euro zostaną wpuszczeni kibice. To natomiast jest warunkiem sine qua non, jaki stawia UEFA.

Mistrzostwa mają zostać rozegrane od 11 czerwca (mecz otwarcia w Rzymie) do 11 lipca (finał w Londynie).

Czytaj więcej:

Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami

Euro 2020: Sewilla może być gospodarzem meczu Hiszpania - Polska

UEFA: Piłkarze grający w Superlidze będą wykluczeni z MŚ i ME

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.05.2021
  GBP 5.3050 złEUR 4.5628 złUSD 3.7514 złCHF 4.1592 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama