Menu

Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami

Euro 2020: Mecze we Włoszech z kibicami
Włoski rząd zgodził się na udział kibiców w meczach mistrzostw Europy! (Fot. Getty Images)
Włoski rząd zgodził się na udział kibiców w meczach mistrzostw Europy - poinformowała wczoraj tamtejsza federacja piłkarska. To kolejny kraj, który wpuści publiczność na trybuny - wcześniej zapowiedzieli to też m.in. Duńczycy i Rosjanie.
Reklama
Reklama

UEFA jakiś czas temu poprosiła 12 miast-organizatorów o złożenie na początku kwietnia ostatecznych deklaracji, czy kibice będą mogli uczestniczyć czynnie w imprezie.

"Minister zdrowia Roberto Speranza powiedział nam, że doradcy rządu wybiorą najlepszą z możliwych metod, by zabezpieczyć udział kibiców w tym wydarzeniu. Będziemy współpracować ze wszystkimi instytucjami, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkich" - zapewnił prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej Gabriele Gravina.

Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie ma się odbyć 11 czerwca mecz otwarcia. Zagrają w nim Włosi i Turcy. W grupie A znajdują się jeszcze Szwajcarzy i Walijczycy.

Na razie nie wiadomo, ilu dokładnie kibiców zostanie wpuszczonych na trybuny. Jak przekazał przedstawiciel rządu, wiele będzie zależało od tego, jak sprawnie będzie przebiegać operacja szczepień.

Mistrzostwa Europy miały się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostały przełożone o rok. Rozpoczną się 11 czerwca, a zakończą miesiąc później.

Polscy piłkarze w Euro zagrają w grupie E, a spotkania mają zaplanowane w Dublinie i Bilbao.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.04.2021
  GBP 5.2755 złEUR 4.5541 złUSD 3.7737 złCHF 4.1257 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama