Menu

Euro 2020: Finał na Wembley będzie mogło zobaczyć 45 tys. widzów

Euro 2020: Finał na Wembley będzie mogło zobaczyć 45 tys. widzów
Na tym legendarnym obiekcie zaplanowano także rozegranie siedmiu kolejnych meczów, w tym dwóch półfinałów (6 i 7 lipca) oraz finału. (Fot. Getty Images)
Podczas finału piłkarskich mistrzostw Europy, który odbędzie się 11 lipca na Wembley w Londynie, na trybunach stadionu będzie mogło zasiąść najprawdopodobniej 45 tysięcy kibiców, co oznacza zapełnienie 50 procent pojemności obiektu - zakładają plany brytyjskiego rządu.
Reklama
Reklama

Rząd Borisa Johnsona chce  potraktować finał na Wembley jako test przed zniesieniem ograniczeń pandemicznych w sferze publicznej.

Wczoraj wieczorem premier Boris Johnson ogłosił, że całkowite zniesienie restrykcji koronawirusowych w Anglii zostaje przesunięte o miesiąc - z 21 czerwca na 19 lipca. Oznacza to, że decydujący mecz Euro odbędzie się zapewne w reżimie pandemicznym.

Premier Wielkiej Brytanii dodał, że po dwóch tygodniach, czyli 5 lipca, nastąpi ponowna ocena sytuacji i jeśli nastąpi poprawa, termin zdejmowania obostrzeń będzie mógł zostać przyspieszony.

Na Wembley rozegrano już pierwszy mecz, w którym w niedzielę Anglia pokonała Chorwację 1:0, a spotkanie obejrzało 22 500 widzów (to 25 procent pojemnośći stadionu).

Na tym legendarnym obiekcie zaplanowano także rozegranie siedmiu kolejnych meczów, w tym dwóch półfinałów (6 i 7 lipca) oraz finału.

Czytaj więcej:

Po raz pierwszy kobieta będzie rządzić w angielskiej federacji piłkarskiej

ME 2021: Dobry start Anglii, Holandii i Austrii

EURO 2020: Dzisiaj początek zmagań w "grupie śmierci"

Johnson potwierdził: "Zniesienie restrykcji w Anglii opóźnione o 4 tygodnie"

  Komentarze
  • Wembley
   15 czerwca, 19:51

   Szkoda tylko ze zdjęcie obiektu jest kilka albo i nawet kilkanaście lat przestarzałe. Teraz to już stadionu tak łatwo nie jest zobaczyć :(

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama