Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Etiopia: Rozbił się samolot ze 157 osobami na pokładzie. Są ofiary śmiertelne

Etiopia: Rozbił się samolot ze 157 osobami na pokładzie. Są ofiary śmiertelne
Etiopskie linie lotnicze założono w 1945 roku. Ostatnia katastrofa samolotu tych linii miała miejsce w 2010 roku. (Fot. Getty Images)
Samolot etiopskich linii lotniczych Ethiopian Airlines rozbił się dzisiaj niedaleko stolicy kraju Addis Abeby, są ofiary śmiertelne - podały etiopskie władze. Przewoźnik poinformował, że na pokładzie Boeinga 737 znajdowało się 149 pasażerów i ośmiu członków załogi.
Reklama

Na razie nie podano, ile osób zginęło, ani co było przyczyną katastrofy.

Linie lotnicze poinformowały, że Boeing 737 rozbił się sześć minut po starcie niedaleko miasta Debre Zeit (dawn. Bishoftu), około 60 km na południowy wschód od stolicy Etiopii. Maszyna leciała do stolicy Kenii, Nairobi.

Ethiopian Airlines przekazały w oświadczeniu, że "trwa operacja poszukiwawczo-ratownicza". "Nie mamy potwierdzonych informacji na temat osób, które ewentualnie przeżyły, ani o możliwych ofiarach śmiertelnych" - dodano.

Tymczasem kancelaria premiera Etiopii podała jako pierwsza, że samolot się rozbił i że są ofiary śmiertelne. Po chwili kancelaria złożyła kondolencje rodzinom ofiar katastrofy, nie ujawniając jednak więcej szczegółów. "Kancelaria premiera, w imieniu rządu i obywateli Etiopii, chciałaby wyrazić swoje najgłębsze kondolencje rodzinom, które straciły bliskich w samolocie Boeing 737 etiopskich linii lotniczych, który leciał dziś (w niedzielę) rano do Nairobi w Kenii" - przekazała kancelaria na Twitterze.

Państwowe linie Ethiopian Airlines są jednym z największych przewoźników na kontynencie afrykańskim pod względem wielkości floty. Linie informowały, że w zeszłym roku miały przewieźć 10,6 mln pasażerów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2019
  GBP 4.927 złEUR 4.307 złUSD 3.854 złCHF 3.820 zł

  Sport


  Reklama