Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Erling Haaland założył firmę w Luksemburgu dla zmniejszenia podatków

Erling Haaland założył firmę w Luksemburgu dla zmniejszenia podatków
Erling Haaland jest uznawany za najmłodszego norweskiego miliardera. (Fot. Getty Images)
Norweski piłkarz Manchesteru City Erling Haaland założył firmę w Luksemburgu, aby poprzez inwestycje na całym świecie zmniejszyć wysokie podatki, które płaci w Wielkiej Brytanii i w swoim kraju.
Reklama
Reklama

Po otwarciu firmy w Luksemburgu piłkarz zarejestrował w Norwegii jej spółkę córkę pod taką samą nazwą "Pillage 3 AS". Jej prezesem jest ojciec Alf, a dyrektorem handlowym jego kolega z reprezentacji Norwegii Egil Oestenstad i były piłkarz m.in. Southampton, Blackburn i Rangers. Jest też "wujkiem" Erlinga z czasów, kiedy z jego ojcem grali w Manchesterze City (2001).

Jak stwierdził dziennik "Verdens Gang", nazwa nie jest przypadkowa, ponieważ "pillage" oznacza rabunek, grabież i plądrowanie, a określenie to powstało przed tysiącem lat podczas najazdów norweskich Wikingów na Anglię. "Teraz Haaland będzie plądrował angielskie podatki" - skomentowała gazeta.

W statucie firmy określono jej działalność. Będzie to "kupno i sprzedaż akcji i papierów wartościowych, inwestowanie w obligacje i fundusze oraz wszystkie inne formy instrumentów finansowych".

Jak podkreślił dziennik finansowy "Dagens Naeringsliv", Oestenstad już od roku jest "dyrektorem finansowym" Haalanda i doradza mu we wszystkich "ruchach finansowych", jak kontrakty, inwestycje i przede wszystkim zagadnienia podatkowe.

Według magazynu finansowego "Kapital" Haaland już w ubiegłym roku został najmłodszym miliarderem w Norwegii z majątkiem 1,1 miliarda koron (110 mln euro). Dziennikarze wyliczyli, ile 22-letni Haaland zarobił dotychczas w Red Bull Salzburg i Borussii Dortmund oraz dodali zagwarantowane zarobki z pięcioletniego kontraktu z Manchesteru City i dochody z umów sponsorskich

Jednocześnie odjęto podatki, stałe wydatki na życie i inwestycje m.in. w nieruchomości. Do obliczeń nie wzięto też pod uwagę najróżniejszych dodatkowych premii za wyniki, zarówno od pracodawcy, jak i sponsorów.

Czytaj więcej:

Premier League: Haaland uratował Manchester City

El. ME 2024: Dania ma swojego Haalanda

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.06.2023
  GBP 5.2109 złEUR 4.4790 złUSD 4.1887 złCHF 4.6211 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama