Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Eliminacje do Euro 2024: Poważna kontuzja Gaviego

Eliminacje do Euro 2024: Poważna kontuzja Gaviego
Kontuzja Gaviego jest bardzo poważna. (Fot. Getty Images)
Pomocnik piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii i Barcelony Gavi doznał poważnej kontuzji kolana podczas zwycięskiego 3:1 meczu z Gruzją w kwalifikacjach Euro 2024. Władze katalońskiego klubu rozważają złożenie formalnej skargi do rodzimej federacji.
Reklama
Reklama

19-latek po wyskoczeniu, aby opanować piłkę, niefortunnie wylądował na murawie i już w 26. minucie ze łzami w oczach opuścił boisko w Valladolid.

Władze Barcy, której zawodnikiem jest także Robert Lewandowski, nie kryją oburzenia ze sposobu zarządzania składem przez selekcjonera drużyny narodowej Luisa de la Fuente. Spotkanie z Gruzją było praktycznie pozbawione znaczenia dla Hiszpanii.

"La Roja" już wcześniej zapewniła sobie awans do finałów Euro 2024. Z tego względu selekcjoner zdecydował się na szereg rotacji w porównaniu ze spotkaniem z Cyprem. Tylko dwóch zawodników zagrało w obu tych meczach w pierwszym składzie. Byli to Robin Le Normand oraz właśnie Gavi. Co ciekawe, stoper Realu Sociedad w spotkaniu z Cyprem opuścił boisko już po 45 minutach. Jedynie piłkarz Barcelony wyszedł w pierwszym składzie po rozegraniu pełnego meczu zaledwie kilka dni wcześniej.

Gavi wystąpił we wszystkich spotkaniach reprezentacji, od kiedy objął ją de la Fuente. Młody pomocnik w 23 meczach był zawodnikiem pierwszego składu, zaś w czterech kolejnych wchodził na boisko z ławki. W tej sytuacji klub z Katalonii rozważa złożenie formalnej skargi w stosunku do federacji lub rozwiązanie bardziej nieformalne - przekazanie wyrazów niezadowolenia bezpośrednio przez prezesa Joana Laportę.

Trener de la Fuente przyznał, że trzeba się liczyć z obawami, że może to być uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego. "To najgorsza część futbolu. To najbardziej gorzkie zwycięstwo, jakiego kiedykolwiek doświadczyłem w życiu. Poczekajmy, aż badania potwierdzą rodzaj kontuzji" - oznajmił.

Hiszpania, która już wcześniej przypieczętowała sobie miejsce na przyszłorocznych mistrzostwach Europy, pokonała Gruzję 3:1 i zajęła pierwsze miejsce w grupie A, wyprzedzając Szkocję.

Czytaj więcej:

El. ME 2024: Awans Węgier i Słowacji, Ronaldo śrubuje rekord

El. ME 2024: Polska musi grać w barażach, awans Albanii i Danii

Eliminacje do Euro 2024: Awans Serbii, rekord Lukaku

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 30.11.2023
  GBP 5.0350 złEUR 4.3492 złUSD 3.9810 złCHF 4.5510 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama