Menu

Dzisiaj pięć rejsów w ramach akcji "Lot do domu"

Dzisiaj pięć rejsów w ramach akcji "Lot do domu"
Dzisiaj LOT zabierze m.in. pasażerów z Londynu. (Fot. Facebook/LOT Polish Airlines)
Dzisiaj odbędzie się 5 rejsów do Warszawy w ramach akcji 'Lot do domu': z Oslo i Bergen (Norwegia), z Zurychu (Szwajcaria), Chicago (USA) i Londynu (Wielka Brytania) - poinformował na Twitterze resort spraw zagranicznych.
Reklama

Operacja "LOT do Domu" rozpoczęła się 15 marca. W jej ramach organizowane są specjalne rejsy czarterowe w różne regiony świata, aby umożliwić powrót do domu polskim obywatelom i uprawnionym do tego cudzoziemcom.

Zakończenie akcji planowane jest do 5 kwietnia, jednak w dalszym ciągu będą się odbywały na mniejszą skalę pojedyncze loty.

Daty i miejsca lotu można sprawdzić na stronie internetowej LOTdoDomu.com. Na stronie internetowej można też dokonać rezerwacji biletu. Czartery odbierają podróżnych z terenu Europy, a także Azji czy Ameryki. Obejmują miejsca dotychczas nieobecne w LOT-owskiej siatce połączeń, np. Maltę czy Reykjavik.

Za powrót do Polski organizowanym przez LOT specjalnymi lotami podróżujący płacą zryczałtowaną stawkę - od 400 do 800 zł w granicach Europy i 1 600-2 400 zł za przelot dalekiego zasięgu. Pozostałą kwotę dopłaca polski rząd.

Czytaj więcej:

Szefowa KE: Ponad 100 tys. Europejczyków utknęło za granicą

Co z Polakami za granicą? Polska aktywowała unijny mechanizm

LOT przedłuża zawieszenie rejsów do 11 kwietnia

  Komentarze
  • Fadel
   30 marca, 12:45

   Wracajcie: https://ino.online/post/6114/przychodnie-dostaly-po-5-sztuk-maseczek.html

  • Mia
   30 marca, 13:37

   Akcja niebawem dobiega końca, ale bezpiecznie do domu wróciło az 41 tysięcy polaków. Brawo dla Lotu oraz załogi lotu równiez!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama