Menu

Dzienny rekord zakażeń w Wielkiej Brytanii

Dzienny rekord zakażeń w Wielkiej Brytanii
Nie można jednak zapominać o tym, że teraz wykonuje się znacznie więcej testów na Covid-19 niż na początku epidemii. (Fot. Getty Images)
Rekordową od początku epidemii liczbę 6 634 nowych zakażeń koronawirusem wykryto w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii - podał wczoraj po południu brytyjski rząd. Zanotowano również 40 zgonów z powodu Covid-19, co jest najwyższym bilansem od połowy lipca.
Reklama

Dotychczas najwyższym dobowym bilansem było 6 201 przypadków w dniu 1 maja. Rekordową liczbę zakażeń zanotowano także w Anglii - 5 632, gdzie jest to drugi z rzędu i trzeci łącznie przypadek, by było ich więcej niż 5 000, natomiast w Szkocji (465), Walii (348) i Irlandii Północnej (189) - bilanse są nieco niższe od środowych, choć wciąż blisko rekordowych poziomów.

W całym kraju łączna liczba infekcji SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 416 363, co jest 14. najwyższym wynikiem na świecie i czwartym w Europie - po Rosji, Hiszpanii i Francji.

Eksperci zwracają jednak uwagę, że choć rosnąca liczba zakażeń jest niepokojąca, to rekordowej liczby nowych zakażeń nie można w prosty sposób porównywać do tych ze szczytu epidemii w kwietniu czy maju, chociażby z powodu tego, że obecnie wykonywanych jest ok. 220 tys. testów na dobę, podczas gdy na początku kwietnia - kilkanaście tysięcy.

To oznacza, że wówczas znacznie więcej przypadków nie było wykrywanych. Jak zauważa stacja Sky News, według naukowców z Imperial College London, około dwie trzecie przypadków jest asymptomatyczna, czyli prawdziwa liczba zakażeń może sięgać 18 tys. na dobę, podczas gdy w szczycie epidemii mogło ich być nawet 100 tys.

Liczba nowych zgonów jest wyższa o trzy w porównaniu z bilansami z dwóch poprzednich dni, a zarazem jest najwyższą statystyką od 14 lipca, gdy było ich 44. Całkowity bilans ofiar śmiertelnych epidemii wynosi obecnie 41 902.

Czytaj więcej:

Johnson ogłosił dodatkowe restrykcje. Mogą obowiązywać przez 6 miesięcy

Najnowsze zasady obowiązujące w supermarketach w UK

6 178 nowych zakażeń w UK. Najwięcej od 1 maja

UK ogranicza dostęp do szczepionek na grypę. Zaczyna ich brakować

Supermarkety w UK ponawiają apel o rozwagę przy zakupach

UK: Rząd nadal będzie dopłacał do pensji, ale mniej i nie wszystkim

  Komentarze
  • Polak
   25 września, 10:44

   I znowu zaczynają ludzi nabijać w butelkę!!! Najlepiej wymyśleć coś czego nie widać. Dlaczego ludzie normalnie przestali umierać!!! Dlaczego ???? To jest gra polityczna !!! Tu chodzi o całkowitą inwigilacje ludzi !!!! Już aplikacje inteligentne powstają !!!! Zmowa Bardzo wielka zmowa państw !!!!!

  • 1234
   25 września, 10:45

   I tak będzie sobie rosło!! Nowe restrykcje można sobie wsadzić w 4 litery. Ludzie w pubach i restauracjach nie piją piwa w maseczkach ani nie jedzą w maseczkach bo się nie da. A na drugi dzień idą do pracy! A rząd będzie się dalej zastanawiał dlaczego liczba zakażonych rośnie !!

  • Kawa
   25 września, 14:13

   Sciema z tym wirusem. Zwykla grypa moze byc grozna I ludzie tez umierali z powodu powiklan grypowych I jakos tego nikt nie naglasnial.
   Chodzi o kontrole spoleczenstwa I zrobienia z nas calkiem podporzadkowanych I glupich.
   Szkola I studia przez internet z niskim poziomem nauczania i bedzie dorastac nowe pokolenie ograniczonych mieszkancow.
   Ludzie bede naznaczeni jako zakazen. Aplikacje beda o nich informowac. Starsi w izolacji popadna w depresje i demencje I szybciej umra.

  • Janusz
   25 września, 14:21

   1234@ Hipochondria – zaburzenie, którego dominującą cechą jest stałe nieuzasadnione przekonanie o istnieniu przynajmniej jednej poważnej, postępującej choroby.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.589 złUSD 3.886 złCHF 4.274 zł

  Sport


  Sport

  Reklama