Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Duża akcja policji w Londynie. W ciągu 3 dni aresztowano niemal 180 osób

Duża akcja policji w Londynie. W ciągu 3 dni aresztowano niemal 180 osób
Londyńskim policjantom udało się przeprowadzić skuteczną akcję wyłapywania przestępców. (Fot. Getty Images)
Londyńska policja aresztowała 179 osób w czasie trwającej trzy dni akcji wymierzonej w zorganizowane grupy przestępcze. W jej trakcie skonfiskowano także 30 noży i innych rodzaje broni, 40 zakazanych substancji odurzających. 66 pojazdów i 5 700 funtów w gotówce.

Reklama
Reklama

W akcji brało udział 1 200 policjantów z siedmiu stołecznych jednostek policji. Celem było ograniczenie zorganizowanej działalności przestępczej i "oczyszczenie" ulic z narkotyków i broni. 

Operacja Pandilla koncentrowała się na arteriach miasta i autostradach, w tym na trasach M25, A406, M1 i A40. Policjanci wykorzystywali do tego celu m.in. technologię automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) oraz wewnętrznych danych wywiadowczych dotyczących brutalnych przestępstw w ostatnich miesiącach.

Dzięki współpracy policjantów, między 17 a 19 stycznia nie tylko aresztowano wielu podejrzanych o działalność kryminalną, ale także osoby, które nie widniały w rejestrze, a które posiadały przy sobie broń lub narkotyki.

Operacją kierowała Metropolitan Police, współpracując z jednostkami Thames Valley, Hertfordshire, Surrey, Sussex, West Midlands i British Transport Police.

"Ta operacja była wspólnym wysiłkiem siedmiu sił policyjnych. Dzieląc się proaktywnymi danymi wywiadowczymi i wzmacniając współpracę, udało się natrafić na osoby powiązane z aktywnością kryminalną" - przekazała nadinspektor Emma Gulczynski.

"Walka z brutalną przestępczością nadal jest priorytetem dla Met Police. Podczas tej operacji funkcjonariusze z Birmingham, aż po tych z południowego wybrzeża, ściśle współpracowali w celu rozprawienia się z osobami korzystającymi z sieci transportowych w celu ułatwienia sobie działalności przestępczej" - dodała.

Czytaj więcej:

70 tys. mieszkańców UK dowie się dziś, czy padło ofiarą gigantycznego oszustwa

Londyn: Na Heathrow wykryto niewielką ilość przemycanego uranu

Londyn: Policjant przyznał się do 49 przestępstw, w tym 24 gwałtów

Met Police ponownie zbada 1 633 doniesienia o przemocy seksualnej funkcjonariuszy

  Komentarze
  • Znachor
   24 stycznia, 16:16

   179 osób zatrzymali. Jakieś nieźle plotki wyłapywali zapewne tych niewygodnych innym co zostali zakapowani przez konkurencje żeby ich usunąć z terenu. Bo jak inaczej wytłumaczyć, że tyłu biznesmenów zatrzymali i łącznie mieli oni tylko £5700 gotówki. To ledwo 30 funa na głowę. Niezła ekipa. Chyba że akurat dzień wcześniej wszyscy opłacali czynsz, C-tax i rachunki prąd z gazem włącznie i tyle im na życie zostało. Grube ryby!

  • Lono
   24 stycznia, 16:21

   Siedmiu policjantów na jednego ujętego. 4,7 funta na jednego policjanta 301 funtow na jednego aresztowanego SZAŁ!!!

  • JABOL PATOL Z MATERACA
   24 stycznia, 16:36

   No wkoncu się wzięli za prawdziwych złodzieji. Ja to jak ukradnę wódkę w tesco to wielka afera !Policja, dołek itp a oni kradną, sprzedają dragi i się zabijają i nikt im nic nie robi .to niesprawiedliwe. Ja to marzę być takim gangsterem z bmw i skórę mieć. Wsumie nie wszystko stracone ,muszę tylko wstrzyknąć sobie testosteron wziąć na lewe dokumenty bmw na raty i kupić sztuczna spluwę. I będę mówił do bab ,,ściągaj majtki bo będziemy się całować,, a one i tak majtki przez głowę ściągają. Kupię se też bluzę boss żeby każdy wiedział że jestem boss .tylko nie mówcie nikomu bo taki mafiozo zemnie

  • Prosciej
   24 stycznia, 18:50

   To siedmiu policjantow jednego pijaczka lapalo i zablali mu nielegalne £4,75 funta srednio uzbierane przed supermarketem przed opodatkowaniem przeciez.
   Kazdy z Policjantow dostal za to wyplate £3.300 miesiecznie i znizki na wszystko, bo Policjant przeciez.
   Czyli £3,960,000 z budrzetu panstwa czyli podatnikow na takie dzialania. Ale sukces, hahaha

  • RobertL
   24 stycznia, 19:27

   Ten Jabol to dobry zgrywus

  • Tomi
   24 stycznia, 20:45

   Ciekawe ilu z nich dostanie deportowanych do kraju ?

  • Gigi
   24 stycznia, 21:50

   Prywatna firma ochroniarska elit, bogaczy i polityków pozbywa sie niewygodnych osób pod tym pretekstem z d*py albo robi sobie teatrzyk dla gawiedzi. Gdzie jestescie kiedy politycy, elity i glowy panstw robia prawdziwe przewaly i ciezkie przestepstwa, zabijaja setki tysiecy swoimi decyzjami ? 5700 Funtów, troche dragów i broni ? Really ? Chyba zabieraliscie to staruszkom i dzieciom albo sami podrzuciliscie. Niedorozwoje.

  • Robo
   25 stycznia, 07:55

   Znachor nie dziw się, musi być propaganda sukcesu jaka to policja jest sprawna. Zabrali im 60 noży robiąc przeszukanie kuchni w domach a inne narzędzia czyli tłuczki do mięsa . £5700 w gotówce? Czyli zapłata za dostarczone działki odbywa się legalnie przez transfer bankowy. Dwa lata temu okradli mi vana i tablice rejestracyjne. Zadzwoniłem na policję i podali mi nr ref przyjęcia zgłoszenia. Nawet patrol nie przyjechał aby zebrać materiał do wszczęcia sprawy. Tyle czasu minęło i żadnej odpowiedzi. Brawo policji UK za sprawność.

  • Prawda Adam
   31 stycznia, 17:03

   Serio ,wyłapali wreście tych bandziorów z rządu???To się chwoli.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.02.2023
  GBP 5.2571 złEUR 4.6920 złUSD 4.2928 złCHF 4.7023 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama