Menu

Doradca naukowy rządu UK: "Szpitale przypominają pola bitwy"

Doradca naukowy rządu UK: "Szpitale przypominają pola bitwy"
Wiele szpitali jest w bardzo trudnym położeniu, a pracownicy działają pod niespotykaną presją. (Fot. Getty Images)
Niektóre szpitale 'wyglądają jak pola bitwy', gdy lekarze zmagają się z ogromnym obciążeniem spowodowanym kolejną falą Covid-19 - przekazał dziś główny doradca naukowy rządu Patrick Vallance. Na antenie Sky News dodał, że 'w tej chwili sytuacja jest bardzo, ale to bardzo zła, a personel znajduje się pod ogromną presją'.
Reklama

W Wielkiej Brytanii odnotowano wczoraj kolejnych 1 610 zgonów z powodu koronawirusa. Rosnącym problemem i powodem do niepokoju jest także fakt, że średnio 1 na 8 osób, które miały Covid-19, wraca do szpitali i umiera w ciągu kolejnych 140 dni.

"W niektórych przypadkach wygląda to na pole bitwy (sytuacja w szpitalach - przyp. red.), jeśli chodzi o to, z czym pracownicy mają do czynienia" - wskazał dziś na antenie Sky News sir Patrick Vallance.

"Liczba infekcji i zgonów nie jest taka, jaka powinna być, zanim będzie można rozważyć zniesienie ograniczeń i restrykcji" - zauważył.

"Znajdujemy się w naprawdę trudnej i niebezpiecznej sytuacji. Musimy zmniejszyć te liczby, więc nie uważam, aby zniesienie lockdownu było rozsądnym rozwiązaniem" - podkreślił rządowy doradca.

Jednocześnie ekspert wyraził nadzieję, że ograniczenia będą mogły być powoli znoszone w czasie, gdy w kraju rosnąć będzie liczba zaszczepionych osób. 

"Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że to nie będzie nic natychmiastowego, w stylu: świetnie, cofnijmy lockdown, wszystko w porządku, wracamy do normalności. To będzie powolne znoszenie restrykcji, uważne monitorowanie i analiza skutków" - podsumował rządowy specjalista naukowy.

Czytaj więcej:

Londyn: Chorzy z Covid-19 odsyłani ze szpitali do innych miast

NHS England: Co 30 sekund ktoś trafia do szpitala z powodu Covid-19

Badanie w UK: 1 na 8 pacjentów "wyleczonych" z Covid umiera w ciągu 140 dni

  Komentarze
  • Golo
   20 stycznia, 13:30

   ,,Jednocześnie ekspert wyraził nadzieję, ''' - ekspert jak sie nazywasz? Moja przyszłosc w rekach Eksperta,

  • Enam
   20 stycznia, 14:02

   Bzdury. Szpitale sa przelenione w kazda zime i media to naglasniaja co roku. Kolejne proby zastraszania ludnosci, aby sie zaszczepili. Kto ma troche rozumu w glowie ten widzi co sie dzieje na swiecie.

  • Igor
   20 stycznia, 15:00

   Szpitale w UK są puste!!! Nikogo nie przyjmują!!!

  • Tom
   20 stycznia, 16:01

   Ktory konkretnie szpital jest taki przeciążony? Kilka dni temu byłem w 2 szpitalach i sytuacja wyglądała identycznie. Oba nie niemal puste pacjentów mozna policzyć na obu rękach. Personel szpitalny opuszcza prace wcześniej niż powinien bo nie ma co robić.

  • Lidia
   20 stycznia, 16:09

   Czyli ze potwierdzil oficjalnie ze mamy wo*nę?

  • Jan
   20 stycznia, 22:11

   @ Tom a po co ty byłeś w dwóch szpitalach rozumu szukałeś czy wątroby?.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama