Menu

Do UK nadchodzi mróz. W weekend nawet -10 st. C

Do UK nadchodzi mróz. W weekend nawet -10 st. C
Spadek temperatur to nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców tych regionów, które zostały dotknięte powodziami. (Fot. Getty Images)
Nawet 10 st. C poniżej zera mogą już jutro doświadczyć mieszkańcy północnej Anglii i Walii - ostrzegają dziś brytyjscy meteorolodzy z Met Office. Informacja o znacznym spadku temperatur pojawiła się w czasie, gdy w wyniku sztormu Christoph w wielu regionach kraju ewakuowano tysiące mieszkańców w związku z powodziami.
Reklama

Wczoraj odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego Cobra w związku z trudną sytuacją pogodową na Wyspach, a na miejsca dotknięte powodziami udał się sam Boris Johnson. Dziś z kolei media poinformowały, że zidentyfikowano pierwszą ofiarę powodzi - w pobliżu zamku w Cardiff woda unosiła ciało mężczyzny.

Jak wskazują synoptycy, sytuacja wciąż jest daleka od unormowania się, a alerty powodziowe nadal obowiązują w wielu miastach położonych w pobliżu rzeki Dee. 

Znacznego ochłodzenia należy spodziewać się już dzisiejszej nocy. W Szkocji słupki rtęci pokażą -10 st. C, a w północnej Anglii 7 st. C na minusie. W samym Londynie temperatura powinna w ciągu dnia utrzymywać się na poziomie 3-4 st. C., ale nocą spadnie do -3 st. 

W wielu regionach wciąż trwa ewakuacja mieszkańców, a zagrożenie powodziowe nie minęło. (Fot. Getty Images)

Met Office wydało także dodatkowe, żółte alerty pogodowe dla regionu Highlands, północno-zachodniej Anglii oraz Walii i Irlandii Północnej. Meteorolodzy ostrzegają w nich przed oblodzeniem i trudnymi warunkami na drogach, które mogą zagrażać życiu.

W niedzielę w Londynie może pojawić się deszcz ze śniegiem, ale nie wydano w związku z tym żadnego ostrzeżenia, ponieważ bardziej szczegółowa prognoza dla tego typu opadów może być dostępna dopiero jutro. 

Czytaj więcej:

Mrozy i śnieg przyniosły w Europie chaos na ulicach, smog oraz lawiny

Wielka Brytania pod wodą. Ponad 200 alertów powodziowych

  Komentarze
  • Piorun
   23 stycznia, 09:18

   Oj zeby to byla prawda i minus 10 choc jedna dobe w Londynie to thames water bedzie wymieniac kilkuset letnie rury do 2100 i bardzo dobrze moze sie jakosc wody poprawi

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.03.2021
  GBP 5.240 złEUR 4.523 złUSD 3.757 złCHF 4.121 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama