Menu

Dmuchany Donald Trump trafi do Museum of London

Dmuchany Donald Trump trafi do Museum of London
Słynny balon ma przypomnieć przyszłym pokoleniom o stawianym przez Londyn oporze wobec polityki nienawiści. (Fot. Getty Images)
Słynny dmuchany Donald Trump, którym tłumy londyńczyków powitały prezydenta USA w 2018 r., trafi do Museum of London. 6-metrowy balon zaprojektowany przez Matta Bonnera w ostatnim czasie podróżował po całym świecie.
Reklama

Nie wiadomo, kiedy dokładnie balon będzie można zobaczyć w samym muzeum, ale przedstawiciel Museum of London zapewnił, że będzie taka możliwość "podczas jednej z wystaw w przyszłości".

Twórcy ubranego w pieluchę Donalda Trumpa mają nadzieję, że ich dzieło, które szybko stało się rozpoznawalne na całym świecie, stanie się przypomnieniem o tym, jak świat walczył z polityką nienawiści.

"Cieszymy się, że Baby Trump może teraz przejść do historii wraz z prawdziwym Trumpem i nie mamy złudzeń, że to koniec tej historii" - przekazali.

Londyńczycy wyszli na ulice w czasie ostatniej wizyty Trumpa, sprzeciwiając się jego obecności w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)

"Mamy nadzieję, że ten balon w muzeum będzie przypominał czasy, gdy Londyn stanął przeciwko Trumpowi. I zachęci tych, którzy go zobaczą, do kontynuowania walki z polityką nienawiści. Przede wszystkim liczymy, iż Baby Trump przypomni wszystkim o oporze podczas urzędowania Trumpa" - dodali.

Sharon Ament, dyrektorka Musuem of London podkreśliła, że była zdeterminowana, aby zdobyć dmuchanego Trumpa od czasu, gdy pojawił się w Londynie w 2018 r. Dodała jednak, że "muzuem nie ma charakteru politycznego i nie ma konkretnego poglądu na stan polityki w USA".

Czytaj więcej:

Donald Trump postawiony w stan oskarżenia za "podżeganie do powstania"

Joe Biden zapowiada odwołanie najbardziej kontrowersyjnych decyzji Trumpa

  Komentarze
  • Jan
   19 stycznia, 07:40

   Johnsona se wstawcie wcale nie mądrzejszy!!!!

  • Polityka to zło
   19 stycznia, 08:20

   To kim byli Bush i Obama? Rzucając bomby na bliski wschód mordując kobiety i dzieci? Hmmm?!!!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.03.2021
  GBP 5.240 złEUR 4.523 złUSD 3.757 złCHF 4.121 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama