Menu

Djokovic wyróżniony przez serbskie ministerstwo spraw zagranicznych

Djokovic wyróżniony przez serbskie ministerstwo spraw zagranicznych
Djokovic promuje Adria Tour, który rozpocznie się już 13 czerwca. (Fot. Getty Images)
Lider światowego rankingu tenisistów Serb Novak Djokovic został wyróżniony przez tamtejsze ministerstwo spraw zagranicznych za promocję państwa. 'To dowód, że sportowcy są być może najlepszymi ambasadorami naszego kraju' - stwierdził szef resortu Ivica Dacic.
Reklama

Wręczając okolicznościowy certyfikat minister nazwał 33-letniego Djokovica "żywą legendą".

"Zawsze będę kochać i szanować Serbię i mój naród. Zawsze będę szanować i cenić wszystkie inne narody, bo wierzę, że takie postępowanie i takie uczucia są zawsze dobre" - wyznał triumfator 17 turniejów wielkoszlemowych.

Rywalizacja najbardziej prestiżowego cyklu ATP jest obecnie wstrzymana do końca lipca z powodu pandemii koronawirusa.

Tymczasem Novak Djoković weźmie na przełomie czerwca i lipca udział w charytatywnych turniejach na terenie byłej Jugosławii. Cykl nosi nazwę "Adria Tour" i rozpocznie się w Belgradzie (13-14 czerwca), a następnie tenisiści zagrają w Zadarze (20-21 czerwca), Czarnogórze (27-28 czerwca) i Banja Luce (3-4 lipca). Zaprezentują się m.in. Dominic Thiem, Grigor Dimitrow i Viktor Troicki.

Dodatkowo 5 lipca odbędzie się w Sarajewie pokazowy pojedynek z udziałem Djokovicia i Damira Dzumhura. Impreza pozwoli zebrać fundusze na wybrane organizacje i da tenisistom możliwość sprawdzenia formy w dobie pandemii COVID-19.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama