Diaz uratował remis Liverpoolowi i zadedykował gola porwanemu ojcu

Luis Diaz odsłonił koszulkę z napisem: wolność dla taty. (Fot. JUSTIN TALLIS/AFP via Getty Images)
Luis Diaz z Liverpoolu w piątej minucie doliczonego czasu strzelił gola na 1:1 w meczu 11. kolejki angielskiej ekstraklasy piłkarskiej z Luton Town. Kolumbijczyk zadedykował trafienie porwanemu przez bandytów ojcu, odsłaniając koszulkę z napisem: wolność dla taty.

Porywacze żądają okupu za jego uwolnienie. Sędzia nie pokazał Diazowi żółtej kartki za zdjęcie koszulki meczowej. Wcześniej bramkę dla beniaminka zdobył Tahith Chong.

Luton po remisie u siebie z "The Reds" ma sześć punktów, awansowało na 17. miejsce i opuściło strefę spadkową Premier League. Liverpool z dorobkiem 24 pkt jest trzeci.

W drugim wczorajszym meczu Aston Villa uległa na wyjeździe Nottingham Forest 0:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Ola Aina i Orel Mangala. Przy obu asystował Harry Toffolo. Reprezentant Polski Matty Cash rozegrał 59 minut. Później zmienił go Youri Tielemans. "The Villans" mają 22 pkt i plasują się na piątej pozycji.

Ostatni mecz 11. kolejki Premier League odbędzie się dzisiaj. Tottenham zmierzy się z Chelsea w derbach Londynu.