Menu

Dekarz znalazł ciało Polaka, gdy naprawiał dach. Mężczyzna nie żył od 3 miesięcy

Dekarz znalazł ciało Polaka, gdy naprawiał dach. Mężczyzna nie żył od 3 miesięcy
Do dramatycznego odkrycia doszło na terenie Norwich Place w North Staffordshire. (Fot. Google Maps)
Dekarz odkrył ciało 47-letniego Polaka w stanie zaawansowanego rozkładu, gdy naprawiał dach w jednym z mieszkań w North Staffordshire. Jak podają media, sąsiedzi od dłuższego czasu skarżyli się na uporczywy zapach.
Reklama
Reklama

Jak donosi "The Independent", pracownik budowlany zauważył mnóstwo much w okolicy okna, gdy 28 maja został wezwany do naprawy dachu. Po otworzeniu otworu na listy w drzwiach prowadzących do mieszkania zauważył na podłodze ciało człowieka.

Mężczyzna zawiadomił służby ratunkowe, które wezwały na miejsce ślusarza i dostały się do środka. Zwłoki zidentyfikowano jako należące do Polaka - Pawła Laszniewskiego. Lokalna prasa podkreśla, że tożsamość odkryto wyłącznie na podstawie odcisków palców, ponieważ zwłoki były już w fazie zaawansowanego rozkładu. Wezwany patolog nie był w stanie określić nawet tego, co było przyczyną zgonu.

"W ciągu 10 lat swojej służby był to najgorszy zapach, z jakim miałam do czynienia" - przekazała Eloise Bowen z lokalnej policji.

Policja odkryła na ścianach mieszkania ślady krwi i kału. W kuchni znajdowała się z kolei butelka wódki. Nic nie wskazywało jednak na to, że w środku doszło do jakiejkolwiek walki.

Dochodzenie wykazało, że sąsiedzi zgłaszali obawy o uciążliwy zapach wydobywający się z mieszkania Polaka od kilku miesięcy. Urzędnicy gminy nie byli jednak w stanie się z nim skontaktować.

Jak informuje prasa, Polak był uzależniony od alkoholu i niedawno stracił pracę. W nieruchomości mieszkał od września 2020 r. Ostatni kontakt z nim miał miejsce 10 lutego, gdy policja znalazła go w bieliźnie podczas ulewnego deszczu. Mężczyzna przeprosił wóczas za spowodowanie zamieszania.

Koroner ocenił, że prawodopodobnie śmierć ma związek z nadużywaniem alkoholu, ale ostatecznie nie ma na to dowodów.

  Komentarze
  • JoBo
   28 lipca, 19:38

   Jak tam " londynkowi " specjaliści od brytyjskiej patologii ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2021
  GBP 5.3712 złEUR 4.5999 złUSD 3.9282 złCHF 4.2172 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama