Czwartoligowy rywal napędził strachu Bayernowi

Od pierwszej minuty wystąpili m.in. Franck Ribery i Thomas Mueller. (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium nie bez problemów wygrał w Osnabrueck z czwartoligowym zespołem Roedinghausen 2:1 i awansował do 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Robert Lewandowski oglądał spotkanie z ławki rezerwowych gości.

Bayern nie grał wczoraj w zupełnie rezerwowym składzie. Od pierwszej minuty wystąpili m.in. Francuz Franck Ribery, Thomas Mueller, Austriak David Alaba, Hiszpan Thiago Alcantara czy bramkarz i kapitan zespołu Manuel Neuer. Mimo to mistrzowie Niemiec musieli do końca obawiać się o wynik.

Rozpoczęło się zgodnie z oczekiwaniami: w ósmej minucie prowadzenie gościom dał zastępujący Lewandowskiego napastnik Sandro Wagner, a w 13. z rzutu karnego do siatki trafił Mueller. W 23. Bawarczycy mieli jeszcze jedną "jedenastkę", ale pomylił się Portugalczyk Renato Sanches, który trafił w poprzeczkę.

Niedługo po zmianie stron po dośrodkowaniu z prawego skrzydła do bramki Neuera trafił Linus Meyer. Ambitni gospodarze nie byli jednak w stanie doprowadzić do wyrównania.

"Bayern bez błysku, musiał bać się w końcówce" - napisała agencja dpa.

Wczoraj awans zapewniły sobie także m.in. VfL Wolfsburg, którego piłkarzem jest Jakub Błaszczykowski (poza kadrą), oraz Fortuna Duesseldorf Marcina Kamińskiego (rezerwowy). Odpadł z kolei występujący w trzeciej lidze SV Wehen Wiesbaden, w którego barwach 77 minut rozegrał Sebastian Mrowca.

Dzisiaj swoje spotkanie rozegra m.in. Borussia Dortmund Łukasza Piszczka, której rywalem będzie drugoligowy Union Berlin. Bramkarzem stołecznych jest Rafał Gikiewicz.

Broniący trofeum Eintracht Frankfurt sensacyjnie odpadł w 1. rundzie po porażce z czwartoligowym SSV Ulm 1:2.