Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z rozgrywek UEFA

Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z rozgrywek UEFA
Rosjanie nie dają za wygraną i zdecydowali się na odwołanie od decyzji UEFA. Na zdj. rosyjscy piłkarze na stadionie w Sankt Petersburgu w 2018 r. (Fot. Getty Images)
Cztery rosyjskie kluby piłkarskie odwołały się od wykluczenia z europejskich rozgrywek piłkarskich, które nałożyła UEFA po agresji militarnej tego kraju na Ukrainę. Zenit St. Petersburg, Dynamo Moskwa, PFK Soczi i CSKA Moskwa złożyły apelację do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).
Reklama
Reklama

FIFA oraz UEFA, w reakcji na rosyjską napaść na Ukrainę, 28 lutego zawiesiły reprezentację Rosji i kluby z tego kraju we wszystkich rozgrywkach pod ich egidą. Wykluczenie z europejskich pucharów w sezonie 2022/23 potwierdzono 2 maja.

Kluby, które zdecydowały się na odwołanie zajmują obecnie cztery czołowe miejsca w rosyjskiej ekstraklasie i to właśnie je na ten moment dotkną wprowadzone sankcje.

"Działania przeciwko rosyjskim klubom opierają się wyłącznie na ich przynależności narodowej, są sprzeczne z zasadami sportu i z natury dyskryminujące" - napisano w oświadczeniu PFK Soczi.

Losowanie pierwszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów zaplanowano na 14 czerwca, dlatego rosyjskie ekipy wnioskują w CAS o przyspieszony tryb rozpatrzenia apelacji.

Czytaj więcej:

UEFA wykluczyła reprezentację i kluby Rosji z rozgrywek w przyszłym sezonie

Rosyjska federacja piłkarska rozważa apelację do CAS

Piłkarska LM: UEFA zatwierdziła nowy format od sezonu 2024/25

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.05.2022
  GBP 5.4209 złEUR 4.6102 złUSD 4.2966 złCHF 4.4814 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama