Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Czechy: Biuro podróży oferuje zagraniczne pobyty w hotelach "tylko dla Czechów"

Czechy: Biuro podróży oferuje zagraniczne pobyty w hotelach "tylko dla Czechów"
Czesi otrzymają możliwość spędzenia wakacjie wyłącznie w gronie osób tej samej narodowości. (Fot. Getty Images)
Czeskie biuro podróży oferuje swoim klientom wyjazdy zagraniczne, podczas których będą oni mieszkać w hotelach zarezerwowanych w całości dla Czechów - podaje portal Aktualne.cz. Nowa oferta wynika z zapotrzebowania na rynku – przekonuje organizator wyjazdów.
Reklama
Reklama

"Wielu Czechów nie chciało spędzać wakacji z ludźmi z innych krajów, martwili się o swoje zdrowie i bezpieczeństwo" - uzasadnia dyrektor marketingu biura Alexandria Travel Agency, Petr Szatny. Obecnie oferta dotyczy kilku hoteli w miejscowościach Słoneczny Brzeg i Primorsko w Bułgarii; w Primorsku biuro zamierza również zarezerwować część plaży dla klientów z Czech.

"W kontaktach z klientami stwierdziliśmy, że najważniejsze dla nich są zdrowie i bezpieczeństwo. Powodem, dla którego niektórzy z nich chcieli spędzać urlop w Czechach, było to, że nie spotkają się tam z cudzoziemcami i właśnie to chcemy im zaoferować w tych hotelach" – przekazał Szatny.

Przekonywał, że dla Czechów pobyt w Bułgarii może nie różnić się od tego w kraju. "Nikogo do niczego nie będziemy zmuszać ani niczego nie będziemy ograniczać. W każdym razie nastąpi znaczne ograniczenie kontaktu z ludźmi z innych krajów, szczególnie w pomieszczeniach zamkniętych. A podczas podróży letnich po Czechach można spotkać obcokrajowców" – zauważył Szatny, przekonując, że istnieje duże zainteresowanie hotelami i pensjonatami przeznaczonymi tylko dla Czechów.

Według portalu, inne biura podróży nie mają w ofercie wyjazdów tylko dla Czechów. Przedstawiciel biura Exim Peter Kostka powiedział, że proponując pobyty w dużych hotelach i innych obiektach, organizatorzy nie są w stanie rezerwować ich tylko dla swoich klientów z Czech.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.07.2024
  GBP 5.1032 złEUR 4.2954 złUSD 3.9296 złCHF 4.4436 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama