Menu

Croydon: Policjant śmiertelnie postrzelony w policyjnym areszcie

Croydon: Policjant śmiertelnie postrzelony w policyjnym areszcie
Okoliczności sprawy wciąż pozostają niejasne. (Fot. Getty Images)
Funkcjonariusz Met Police został ostatniej nocy śmiertelnie postrzelony w policyjnym areszcie w Londynie przez zatrzymanego mężczyznę, który najprawdopodobniej później sam również się postrzelił i jest w stanie krytycznym.
Reklama

Okoliczności zdarzenia, do którego doszło w dzielnicy Croydon w południowym Londynie, pozostają niejasne, ale jak podają brytyjskie media, 23-letni mężczyzna został zatrzymany w nocy przez dwóch funkcjonariuszy w związku z tym, że miał przy sobie pewną ilość amunicji i przewieziony do policyjnego aresztu. Najprawdopodobniej nie był skuty kajdankami.

Gdy już na terenie aresztu jeden z funkcjonariuszy otworzył drzwi do celi, zatrzymany mężczyzna wystrzelił do niego z broni, którą - jak na to wygląda - miał cały czas przy sobie, a następnie sam się próbował zastrzelić. Policjant został przewieziony do szpitala, gdzie wskutek odniesionych obrażeń zmarł, natomiast zatrzymany mężczyzna znajduje się w stanie krytycznym.

Przebieg wydarzeń - w tym w szczególności, jak doszło do faktu, że zatrzymany mężczyzna nie został przeszukany i w areszcie miał przy sobie broń - jest ustalany. Według nieoficjalnych informacji, zabity policjant miał ponad 30-letni staż i niedługo miał przejść na emeryturę.

"To naprawdę szokujące zdarzenie, w którym jeden z naszych kolegów stracił życie w najbardziej tragicznych okolicznościach. Moje myśli są z jego rodziną, bezpośrednimi współpracownikami i przyjaciółmi" - oświadczyła komendant policji metropolitalnej Cressida Dick.

Kondolencje rodzinie policjanta złożyli też premier Boris Johnson i minister spraw wewnętrznych Priti Patel.

Czytaj więcej:

Epidemia "szansą" dla światowego terroryzmu

Policja: Atak w Reading miał podłoże terrorystyczne

Policja: Atak w Glasgow to nie akt terroru, zginął tylko sprawca

  Komentarze
  • Do Janusza Jankowskiego
   25 września, 18:29

   Co ma kolor skóry do tego? Dalej bedziesz mieszał jak wyjdzie na jaw ze to był Polak masci białej? Mniej mein kampf,a wiecej ruchu wśród ludzi na świeżym powietrzu-rozum wróci,gwarantuje.

  • Co to za Policja
   26 września, 02:05

   Tylko w Angli taka pierdolowada policja bez z broni

  • Czesiek
   26 września, 10:20

   Widać że biorą do tej policji jak leci, pewnie nie został przesyłany, zwycierzyla poprawność polityczna brawo! Widać gdzie to prowadzi jak do tej pory nie napisali tzn że sprawca nie z Europy wschodniej pozdro dla cenzora z londynka

  • You
   26 września, 14:27

   Gdyby kolor skóry i pochodzenie FAKTYCZNIE nie miało znaczenia, wszyscy mówiliby otwarcie i oficjalnie nie UKRYWAJĄC tych "NIBY" nieznaczących szczegółów. Odmóżdzenie populacji ludzkiej przez media i prase widać na forach internetowych po komentarzach.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.10.2020
  GBP 5.061 złEUR 4.577 złUSD 3.866 złCHF 4.273 zł

  Sport


  Sport

  Reklama