Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki w lidze saudyjskiej

Cristiano Ronaldo na koncie ma już jedenaście bramek w dziewięciu meczach, które rozegrał w lidze saudyjskiej. (Fot. Will Palmer/Sportsphoto/Allstar via Getty Images)
Al-Nassr Rijad wygrało na wyjeździe 5:0 z Al-Adalah w 22. kolejce piłkarskiej ligi saudyjskiej. Cristiano Ronaldo zdobył dwie bramki i z 11. trafieniami awansował na piąte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodników.

Dzięki wygranej drużyna Portugalczyka traci do lidera Al-Ittihad, który zgromadził 53 punkty, tylko jedno "oczko".

CR7 w 40. minucie otworzył wynik, wykorzystując rzut karny. Brazylijczyk Anderson Talisca, najlepszy strzelec ligi, strzelił drugą bramkę dla gości i asystował Cristiano w zdobyciu trzeciego gola (66.).

Talisca kilkanaście minut później zapewnił drużynie Rudiego Garcii prowadzenie 4:0, a Ayman Yahya ustalił wynik w doliczonym czasie gry.

Ronaldo na koncie ma już jedenaście bramek i dwie asysty w dziewięciu meczach, które rozegrał w tych rozgrywkach. O pięć mniej niż jego kolega z drużyny Talisca, który zdobył szesnaście goli.