Menu

Co dalej z mostem łączącym Szkocję z Irlandią Północną?

Co dalej z mostem łączącym Szkocję z Irlandią Północną?
Most ma umożliwić przejazd z Irlandii Północnej do Szkocji. (Fot. Getty Images)
Dziennikarze BBC postanowili sprawdzić stan prac nad budową gigantycznego mostu łączącego Szkocję z Irlandią Północną. Inwestycja, która miała być jednym z najbardziej spektakularnych projektów budowlanych na świecie, wciąż budzi wiele wątpliwości.
Reklama

Jak przekazało BBC, urzędnicy nie wykonali jeszcze żadnych prac, które pozwoliłyby na rozpoczęcie fazy projektowej inwestycji. 

Premier Boris Johnson nazwał w przeszłości pomysł "bardzo interesującym", a w grudniu zapewnił, że "przygląda się tematowi". BBC udowodniło, że od tego czasu nic się nie ruszyło w sprawie projektu, co może sugerować, że został on zapomniany.

Sami urzędnicy - zapytani o stan prac - przekazali jedynie, że "eksperci wciąż szukają sposobów na poprawę łączności obu wysp". 

Obawy ekspertów od samego początku budziły nie tylko koszty projektu, ale także fakt, że dno morza, przez które miałby przebiegać most, wymaga oczyszczenia m.in. ze składowanych tam pozostałości po II wojnie światowej. 

Swój sprzeciw wobec mostu wyrażała także premier Szkocji Nicola Sturgeon, która oceniła, że "istnieją pilniejsze wydatki". 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama