Menu

Chcesz mieć szybszy internet? "Wyłącz mikrofalówkę"

Chcesz mieć szybszy internet? "Wyłącz mikrofalówkę"
Ofcom: "Czy wiesz, że kuchenki mikrofalowe mogą redukować sygnał Wi-Fi?". (Fot. Getty Images)
W czasach narodowej kwarantanny mieszkańcy Wielkiej Brytanii powinni unikać korzystania z kuchenki mikrofalowej w tym samym czasie, co z Wi-Fi - to jedna z porad regulatora mediów Ofcom, aby mieć szybszy internet.
Reklama

W związku z zamknięciem przedszkoli, szkół, a także przejściem na pracę zdalną pracowników wielu koncernów i firm, internauci obawiają się o przepustowość sieci. Jednocześnie brytyjski rząd podkreśla, że niezawodne prędkości internetu są "kluczowe", gdy Wielka Brytania walczy z koronawirusem.

Dlatego na pomoc przyszedł brytyjski regulator rynku mediów i telekomunikacji Ofcom. "Czy wiesz, że kuchenki mikrofalowe mogą redukować sygnał Wi-Fi? Dlatego nie korzystaj z nich podczas prowadzenia rozmów wideo, oglądania filmów HD lub robienia czegoś ważnego w internecie" - radzi organizacja.

Ofcom zaleca też odłączenie od Wi-Fi nieużywanych tabletów czy smartfonów. (Fot. Getty Images)

Inne wskazówki obejmują:

 • Ustaw router internetowy jak najdalej od innych urządzeń, które mogą zakłócać sygnał, na przykład na stole lub półce zamiast na podłodze;
 • Jeśli prowadzisz rozmowy online, wyłącz wideo i korzystaj tylko z dźwięku;
 • Aby uzyskać najlepsze prędkości łącza szerokopasmowego, użyj kabla Ethernet, aby podłączyć komputer bezpośrednio do routera zamiast korzystać z Wi-Fi;
 • W miarę możliwości staraj się nie używać przedłużacza telefonicznego, ponieważ może to powodować zakłócenia, które mogą obniżyć prędkość przesyłu danych;
 • Urządzenia, które mogą zakłócać sygnały routera, to: telefony bezprzewodowe, elektroniczne nianie, lampy halogenowe, zestawy stereo, głośniki komputerowe, telewizory i monitory.

Ofcom zaleca też wykonywanie połączeń z telefonów stacjonarnych, a także odłączenie od Wi-Fi nieużywanych tabletów czy smartfonów. "Im więcej urządzeń jest podłączonych do Wi-Fi, tym mniejsza jest prędkość" - przypomina regulator rynku mediów i telekomunikacji.

Ofcom nie jest jedyną organizacją działającą na rzecz maksymalizacji prędkości internetu podczas narodowej kwarantanny. Platformy streamingowe, w tym Facebook, Netflix, Disney + i YouTube, już obniżyły jakość filmów, próbując zmniejszyć obciążenie sieci w czasach pandemii koronawirusa.

Czytaj więcej:

UE apeluje m.in. do Netfliksa o obniżenie jakości wideo

YouTube obniży jakość filmów, aby uniknąć przeciążenia internetu

Parlament UK przyjął projekt ustawy o walce z koronawirusem

Koronawirus w UK: Sklepy off-licence dodane do listy "niezbędnych usług"

  Komentarze
  • Jaffa
   26 marca, 17:06

   Ja mam inny problem. Mój sąsiad jak rozmawia przez Skype to go słyszę w odkurzaczy,a jak używa pilota do tv to wylacza mi się lodówka....😂

  • Inz
   27 marca, 07:32

   manipulacja ludzimi i tyle w temacie!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.04.2020
  GBP 5.143 złEUR 4.536 złUSD 4.180 złCHF 4.299 zł

  Sport


  Reklama