CBL Polonia Londyn gra i wygrywa - tym razem 3:0 z Malory Eagles

'Zaczynamy odrabiać lata zwycięstw Malory Londyn' - stwierdził po meczu ligowym CBL Polonii Londyn szkoleniowiec drużyny z Ealingu - Chris Hykiel. W weekendowym spotkaniu jego podopieczni świetnie spisali się w meczu przed własną publicznością, gładko pokonując utytułowaną drużynę z Tooting - Malory Eagles London - 3:0.
CBL Polonia Londyn przystąpiła do tego meczu bardzo zmotywowana, to miał być mecz przełomowy. Po raz pierwszy od początku sezonu trener Hykiel miał do dyspozycji wszystkich zawodników - w tym powracającego po przerwie węgierskiego przyjmującego Roberta Rapi, który powoli odbudowuje formę, którą błyszczał dwa sezony temu.

CBL Polonia rozpoczęła mecz z trudem, przyjmując świetne zagrywki gości, chcących niejako pokazać, że nie boją się Mistrzów Anglii, którzy to w zeszłym sezonie odprawili ich w półfinale play-off. Nastawienie się przyjmującym CBL Polonii zajęło około pięciu punktów i już w okolicy drugiej przerwy technicznej wynik oscylował wokół remisu.

W końcówce pierwszego seta Polonia zdobywała punkty i blokiem i atakiem - przy ogłuszającym wsparciu kibiców z Klubu Kibica - wygrała pierwszą partię spotkania.

“Nasi kibice są naszym największym skarbem” - przyznał trener Hykiel. "W momentach, gdzie gra szła nieco słabiej, oni podkręcali doping o kolejne 10 oczek i dodawali nam skrzydeł” - dodał.

Drugi set przebiegał pod dyktando gospodarzy. Na boisku pojawiali się kolejni zawodnicy, którzy nie zmieniali źle spisujących się kolegów - a pojawiali się na parkiecie w związku z założeniami taktycznymi. Rozgrywał Niski na zmianę z Kisielewiczem, środek był pod kontrolą Lasockiego i Nicholsona, przyjęcie i atak to Mizerak, Michin oraz Rapi. Na pozycji libero kolejny cały mecz rozegrał młody Węgier - Norbert Offra, który kolejny raz pokazał, że nie boi się konkurencji z wieloletnią gwiazdą tej pozycji Andrzejem Sallerem. Zwycięstwo CBL Polonii w drugim secie przyszło łatwo, po 45 minutach gry było już 2:0.

Trener Hykiel chwalił po meczu nowego libero - “Norbert to świetny zawodnik - wie jak odnaleźć się na boisku w trakcie meczu, a także ma świetną postawę na treningach - ma tylko 22 lata - myślę, że CBL Polonia będzie miała z niego pożytek na lata.

Ogłuszeni dopingiem, widzianym tylko na meczach Polonii, zawodnicy Malory Eagles w trzecim secie nie mieli już nic do powiedzenia i jakby czekali na końcowy gwizdek sędziego. Ten przyszedł już przy ich piętnastym punkcie. CBL Polonia wygrała trzeciego seta i tym samym całe spotkanie 3:0, inkasując 3 punkty.

Kolejnymi rywalami Mistrzów Anglii będzie drużyna Sheffield, z którą zmierzą się w wyjazdowym meczu już w sobotę 23 listopada.

CBL Polonia London - Malory Eagles London 3-0 (25:22, 25:23, 25:15)