Menu

Burmistrz Londynu prosi kluby o pomoc w walce z koronawirusem

Burmistrz Londynu prosi kluby o pomoc w walce z koronawirusem
Burmistrzowi zależy m.in. udostępnieniu stadionów, boisk treningowych, a nawet parkingów, na których mają zostać wybudowane szpitale. (Fot. Getty Images)
Burmistrz Londynu Sadiq Khan zaapelował do stołecznych klubów piłkarskich, zarówno Premier League, jak i niższych rozgrywek, o pomoc w walce z pandemią koronawirusa szerzącą się w metropolii. Chodzi m.on. o oddelegowanie klubowych lekarzy i służb medycznych do szpitali.
Reklama

Burmistrzowi zależy także na udostępnieniu obiektów: stadionów, boisk treningowych, a nawet parkingów, na których mają zostać wybudowane polowe szpitale. Kilka dni temu uczyniły to już władze Tottenhamu Hotspur oddając miastu nowy stadion, otwarty w kwietniu 2019 r.

Dodatkowo poprosił kluby ekstraklasy: Chelsea i Arsenal o pomoc w zakwaterowaniu w swoich centrach personelu medycznego National Health Service (NHS).

Rozgrywki ligowe w Anglii zostały zawieszone pierwotnie do 3 kwietnia, a następnie do końca miesiąca.

Z danych organizacji medycznej Royal College of Physicians wynika, że obecnie aż 25 proc. lekarzy w Wielkiej Brytanii nie pracuje, bo jest chora lub przebywa na kwarantannie, aby opiekować się bliskimi zakażonymi koronawirusem. Taka sytuacja mocno uderza w poziom opieki medycznej w brytyjskich szpitalach - zwłaszcza w Londynie.

Według najnowszych danych, w ciągu minionej doby w Wielkiej Brytanii odnotowano aż 393 nowe zgony z powodu koronawirusa, wskutek czego łączny bilans ofiar śmiertelnych epidemii wzrósł do 1 789.

Czytaj więcej:

Liga angielska: Mourinho rozdaje żywność osobom starszym

Airbnb zaoferował darmowe noclegi dla pracowników NHS

Co czwarty lekarz w UK na "chorobowym"

Londyn: IKEA zamieniona w centrum testowe koronawirusa

Tempo nowych zakażeń w UK "będzie rosnąć przez 2-3 tygodnie"

UK: Rekordowa liczba 393 nowych zgonów z powodu koronawirusa

  Komentarze
  • R
   1 kwietnia, 15:20

   Przecież Johnson mówił że Anglia jest przygotowana 😂

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.05.2020
  GBP 5.030 złEUR 4.480 złUSD 4.088 złCHF 4.223 zł

  Sport


  Sport

  Reklama