Menu

Burmistrz Londynu: Specjalne wizy dla pracowników z UE "potrzebne od zaraz"

Burmistrz Londynu: Specjalne wizy dla pracowników z UE "potrzebne od zaraz"
Khan (w środku): "W całym Londynie jest wiele firm, które ciężko pracują, aby stanąć na nogi, ale nie są w stanie zatrudnić potrzebnego personelu". (Fot. Leon Neal/Getty Images)
Burmistrz Sadiq Khan wezwał wczoraj rząd Borisa Johnsona do wprowadzenia 'wiz naprawczych' dla pracowników z UE, aby rozwiązać problem niedoboru siły roboczej w brytyjskiej stolicy - informuje Standard.co.uk.
Reklama
Reklama

"Wiele sektorów, które są ważne dla naszego ożywienia gospodarczego, od gastronomii po transport, od budownictwa po kulturę, znajduje się obecnie pod ogromną presją z powodu braku pracowników. Wiemy, że w całym Londynie jest wiele firm, które ciężko pracują, aby stanąć na nogi, ale teraz po prostu nie są w stanie zatrudnić potrzebnego personelu" - podkreślił burmistrz brytyjskiej stolicy.

Zdaniem Khana, doprowadziła do tego kombinacja kilku czynników, takich jak przepisy imigracyjne po Brexicie, pandemia Covid-19 i starzejąca się siła robocza. W związku z tym wezwał brytyjski rząd do wprowadzenia nowej, ograniczonej czasowo "Covid Recovery Visa", aby "pomóc w przyciągnięciu pracowników z UE", w tym Polaków.

"Biorąc pod uwagę skalę wyzwania, apeluję do rządu o pilne zmiany systemu imigracyjnego, by ten spełniał nasze potrzeby gospodarcze i pomagał naszym firmom. Musi to obejmować wprowadzenie wizy naprawczej COVID, aby przyciągnąć zagranicznych pracowników w celu wsparcia ożywienia gospodarczego" - zaapelował włodarz brytyjskiej stolicy.

Khan dodał, że "elastyczny" system migracji "zawsze będzie kluczowy dla konkurencyjności Londynu i naszego trwałego sukcesu".

W Londynie rąk do pracy brakuje obecnie niemal w każdej branży... (Fot. Ben Stansall/AFP/Getty Images)

Dane Krajowego Biura Statystycznego (ONS) pokazują, że w ostatnim kwartale liczba wolnych miejsc pracy osiągnęła rekordowy poziom, ale wiele firm zgłasza, że ​​nie jest w stanie ich obsadzić.

Wraz z rosnącymi obawami, że rządowa lista zawodów deficytowych nie uwzględnia pracowników w branżach takich jak transport czy budownictwo, Khan wezwał również do sporządzenia regionalnej listy zawodów deficytowych w celu zaspokojenia konkretnych potrzeb Londynu.

Według najnowszych danych ONS, liczba wolnych miejsc pracy w Londynie była w lipcu 2021 r. o około 21 proc. wyższa niż w lipcu poprzedniego roku. W przypadku wakatów w sektorze budowlanym i  hotelarsko-gastronomicznym ten odsetek wzrastał odpowiednio do 43 i 60 proc.

Mimo to Londyn nadal ma najwyższą stopę bezrobocia w Wielkiej Brytanii, wynoszącą 6 proc. Jest to jeden z zaledwie trzech regionów w UK, w tym Szkocji i południowo-wschodniej Anglii, które mają mniej pracowników niż przed wybuchem pandemii Covid-19.

Czytaj więcej:

Czy NHS poradzi sobie bez pracowników z UE? Wszczęto nowe rozwiązania

W sklepach może zabraknąć warzyw i owoców. "Wszystko przez Brexit i brak pracowników z UE"

Sadiq Khan wzywa do utworzenia "wizy naprawczej", aby pozyskać pracowników z UE

Czy 6 mln aplikacji o settled status oznacza, że w UK żyje 6 mln imigrantów z UE?

"The Telegraph": Zbyt duża liczba imigrantów z UE w UK. Jaki jest ich wpływ na kraj?

Anglia: Zaczyna brakować pracowników do wywozu śmieci

  Komentarze
  • Karol stefanowski
   15 września, 18:26

   Bez szczepienia I Bez Wiz ??? A co z probrexitami anglicy sie wkurza

  • Przemko
   15 września, 18:54

   pajac! kto mu przyjedzie, żeby zarabiać NMW i zapłacić 700 funa za schowek na szczotki wynajmowany jako "single room"...

  • Znachor
   15 września, 18:56

   "specjalne wizy" niech się wypchają tymi specjalnymi wizami. Szukają teraz ludzi którzy przyjdą robić najgorsza i najcięższa prace. Taki ktoś będzie orany niczym pole rolne i nie będzie miał nic do gadania bo usłyszy jak się nie podoba to wracaj do siebie. Beneficiarzy brać do roboty na magazyny zbiory i wykładanie towarów w sklepach. Jeśli nie będzie robił to zabrać kasę. Convid chwilowo zamazał to co było do przewidzenia przez brexit. Wszystko było zwalanie na epidemie. Na NHS też mniej kasy jest ze składek bo to logiczne skoro ponad milion ludzi miało dość więzienia i przenieśli się do Eur

  • Andre
   15 września, 19:06

   Wydadza wizy i nadal beda zle traktowac imigrantow?

  • Sama prawda
   15 września, 19:13

   Wyjechalo max 1.5 mln ludzi ....ludzi ktorzy pracowali za max 120 f dniowki ...
   Teraz jest milion miejsc pracy ludzie chca zarabiac wiecej a Rzad UK wyslac patologie do pracy i zabrac zasilki .
   Pewnie na wiosne zaczna puszcza ludzi do pracy lecz wpierw zabiora z 70% benefitow

  • Laska
   15 września, 19:18

   A dlaczego nie zmuszą do pracy uchodźców. Większa połowa muzułmanek nie pracuje żyją z zasiłków żadna nie pójdzie sprzątać mieszkałam tam 8 lat to wiem. Brak słów ale co się dziwić przyzwyczaili się że nasi zrobią wszystko nawet jak ich poniżają.

  • Wojti
   15 września, 20:06

   no i gdzie sa te zakompleksione lajzy ktore szydzily ze nas wyrzuca i pytaly czy torby w krate spakowane, co to sie podzialo nie ma komu krasc roboty anglikom?

  • Starszy pan UK
   15 września, 20:34

   Problem w tym że nikt tu już się nie garnie za takie zarobki jak oni oferują to w Niemczech płacą 10 euro, po co tu jechać ,moj kuzyn pracuje w Dortmund na taśmie kontrakt dostał od ręki na 6 miesięcy bo sa tak zdesperowani o pracowników, w Niemczech jest dofinansowanie do czynszu mieszkania ponadto coś takiego czego nie ma w UK wystarczy wypełnić online i czekać także niech zapomną piszę o tym co wiem od kuzyna.

  • Kitaj
   15 września, 20:37

   Khan a twoi kolesie na pontonach: lekarze, inżynierowie i innej maści fachowcy. Może ich zagonisz do pracy zamiast dawać im benefity.
   Przejdź się po swoich meczetach i pogoń ich do pracy. Zwłaszcza to wasze pokolenie play station.

  • DARO
   15 września, 20:42

   EMIGRANCI PRZESTALI ZABIERAC PRACE ANGLIKOM TO CI TERAZ MAJA POLE DO POPISU HA HA .SLABO IM TO IDZIE JEDNAK ALE POWODZENIA

  • Ja
   15 września, 20:47

   Chcieli brexit to zamiast benefitow do roboty teraz.

  • Przyjedz do uk
   15 września, 21:05

   na 160 godzin miesiecznie zarobisz 1600 brutto po podatkach masz 1300 , zaplac pokoj min 500 , zostaje ci sie 800 , teraz dojazdy ze 200 , tel 50 , ubranie 100, jedzenie 200-300 , zostaje ci sie 100 funtow miesiecznie , oplaca sie moze przyjechac z partnerka wtedy moze 800 oszczedzicie , w londynie bandytyzm strach jezdzic autobusami wysoka przestepczosc , tysiac razy lepiej jechac do niemiec , blizej i wiecej zarobisz

  • Sally
   15 września, 23:03

   Zabrac zasiłki i zaraz raczki do pracy sie znajda 😁

  • Ja
   15 września, 23:04

   Poczekajcie do świąt i wtedy dopiero zobaczycie o czym mówię od dawna - puste półki i ceny z kosmosu. BoJo utnie beneficiarzom 20£ dodatkowo i wtedy dopiero zobaczą jak życie wygląda.

  • Ochroniarz z Londynu
   16 września, 00:22

   Do przyjedź do UK powiem ci ze nawet tyle nie zarobisz co napisałeś za 160 godzin zarobisz mniej a jeszcze więcej wydasz i zostanie ci 50 funtów z miesięcznej wypłaty.Wiem bo ja pracuję na godziny i zarabiame drugie tyle i wiem za ile godzin mogę coś tam zarobić albo odłożyć.
   W tej chwili UK już zeszło na psy totalnie, ale człowiek pracuje żeby jeszcze odłożyć coś tam i uciec stąd jak najszybciej.Pozdrawiam myślących.

  • Marek
   16 września, 00:22

   Ja dostałem Status bezterminowo ale zrobię to co SETKI moich znajomych po 15 latach pracy w UK. Wyjeżdzam do POLSKI na stałe już nie chce tu żyć i mieszkać!!! Wszystko drożeje na okrągło.

  • JoBo
   16 września, 06:42

   @Przyjedz do UK. Oczywiście piszesz o Londynie i o ludziach, którzy przyjeżdżają tutaj, jak to ruscy mówią : " zarabotać dieńgi ". Szkoda już nawet prostować takie wpisy. Jak to mówią: WSZEDZIE DOBRZE, GDZIE NAS NIE MA.

  • JoBo
   16 września, 07:01

   @Wojti. Brawo. Podoba mi się Twój tok myślenia. Wiesz, że zawistniki z Polski zaraz nas zwyzywają. Tylko to im zostało.

  • JoBo
   16 września, 07:24

   @Starszy pan UK. 10 euro to 8,50 funta. Najniższa w Anglii 8,91. 16 funtów więcej w tydzień. Około 70 funtów więcej w miesiąc. Okolo 850 funtów więcej w rok. 6 miesięczny kontrakt próbny w Anglii to standard. Teraz dają go praktycznie wszystkim. U mnie startujesz od 9,80. 3 miesiące masz 10,30. I to nie jest taśma. W obecnych czasach, gdy przyjdziesz do pracy narąbany, zrzygasz się na hali, nabluzgasz menadżerowi, to i tak na investigation zadadzą ci tylko pytanie : JoBo, how can we help you ? WSZEDZIE DOBRZE, GDZIE NAS NIE MA. Ale, jedź do Niemiec. Auf wiedersehen !!!

  • Jack
   16 września, 07:27

   100% kto sie smieje ..... chcieli brexitu! Prosze o to sa skutki!

  • Karol
   16 września, 08:44

   Do jobo jobo jobo ... 2 osoby zarobia 3200 f na reke I teraz koszty zycia Dom 900 council 150 energia 100 woda 50 samochod rata 250 paliwo 100 jedzenie 500 ubranie 300 Telefony internet 60 ubezpieczenie rodziny 50 abonament TV 20 wycieczka za miasto and morze fish and chips dla 4 osob 100 naprawa samochodu 100 ubezpieczenie samochodu 50 road tax 20 to SA wydatki rodziny 4 osobowej dolicz jeszcze grill I imprezie dla znajomych 100 I praktycznie nie ma kasy

  • JoBo
   16 września, 09:42

   @Karol. 3200f miesiąc. Dom 600, council 130, energia 50, woda 40, samochód 340, 800 wydatki miesieczne, internet plus inne raty 150. 2100-2200 miesięcznie. Czyli 1000 na rozpustę. Samochód nowy( bez tax roadu, insurance 17 f, serwis gwarancyjny, jakby co). Ciuchów tyle, że nie mamy ich kiedy założyć, a i tak kupujemy przy każdej okazji. Ale nie za 300 miesięcznie. Fish and chips dla 2 osób - 15 funtów. Do morza godzina jazdy. Nie wiem, jak z dziećmi, ale macie chyba jakieś benefity ? No i my mieszkamy w małym mieście. Nie mamy oszczędności, tylko karty kredytowe ze sporymi limitami.

  • Karol
   16 września, 10:53

   do jobo jobo jobo jak mieszkasz na polnocy angli na osiedlach gdzie jest dom za taka cene to tak jest taniej .....ja pisze o czesci angli na wysokosci londynu .............ty piszesz o czesci w okolicy szkocji ....ewentualnie moze glodzisz rodzine i dajesz im jednego pieroga z icelandu to wspolczuje ...............

  • Karol stefanowski
   16 września, 10:58

   do jobo jobo jobo ....sam napisales ze masz karty kredytowe ze sporymi limitami i nie masz oszczednosci ???? czyli lecisz klasycznie w kuleczki ??? to sprawdz swoje direct debity na koncie to zobaczysz ile wydajesz a direct debituw masz okolo 16 szt jezeli masz rodzine tak jak ja 4 osoby ........... wydatki na college misiaczku , podwyzki energi w tym miesiacu ,paliwo do gory i council tax tez jeszcze raz do gory ..............ogarnij sie jobo jobo bo jestes dziwny koleszka

  • Pulkownik
   16 września, 11:05

   jobo ma karty kredytowe z mega limitami i dlatego tak chwali angielski styl zycia zobaczymy jak dlugo :)

  • JoBo
   16 września, 12:38

   @Pulkownik. A co, mam zbierać na dom 20 lat, na samochód 5 lat, a na wycieczkę rok ? A tak, to dostaje towar i go spłacam. Na jedno wychodzi. Twoje pieniądze w poduszce tracą wartość, a ja płacę odsetki. I towar wybieram od razu, a Ty musisz np. dozbierać kasę, gdy okaże się, że podrożał. Jakoś daję radę kilkanaście lat. A angielski tryb życia będę chwalił. Np. chciałem córce zapłacić za paszport. W Polsce. Okazuje się, że muszę iść specjalnie wpłacić do banku. Bilet na sypialny muszę wydrukować. W UK mieszka się łatwiej. I spróbuj wyrobić sobie kartę kredytową na 50 tysięcy w Polsce. Gdy będziesz zarabiał np. 3 tysiące na rękę. Wy chyba żyjecie w jakiejś innej rzeczywistości. Wiesz co to jest credit score ? Ja wiedziałem od razu, gdy przyjechałem tu kilkanaście lat temu. I wiedziałem, że tu zostanę.

  • JoBo
   16 września, 12:55

   Och Karol !!! Pominę Twoją bezczelność. Gulik ci skoczył. 500 f na żarcie, dla 4 osobowej rodziny ? Szacunek. Można i tak. Gdybyś czytał uważnie, to wiedziałbyś, że napisałem o 2 osobach. A co do North England ? Nigdy tam nie byłem. Moje Miasto jest 100 mil od Londynu. A gdybyś zobaczył osiedle domkow, na którym mieszkam, to by cię zatkało. Rozbrajają mnie tacy, jak ty. Otwórz następne piwko i przelicz butelki po nich. Wyjdzie ci ile wypiłeś od pierwszego. I ile straciłeś kasy na dzieci.

  • Karol stefanowski
   16 września, 13:12

   Do jobo jobo jezeli twoja rodzina to Ty I kobita I wy wynajmujac one bed flat za 600 I ciagniecie zycie na karcie kredytowej tzn ze tylko Ty pracujesz chyba no Bo niby jak ???? Klamiesz panie Dom kolo londynu za 600 chyba pokoj z lazienka

  • JoBo
   16 września, 13:12

   @Karol stefanowski. A co mnie obchodzi, że masz 4 osobową rodzinę ? Ja mieszkam tylko z żoną. Tak napisałem. Gdyby było nas czworo, to na pewno zrobiłbym wszystko, żeby zarabiać dużo więcej, niż 1600. A tak, to mi się nie chce. Za " stary " jestem. Spokojna i pewna praca. A że nie możesz zrozumieć tego, że cały świat używa kart kredytowych ? Twój problem. Na pewno jesteś zwolennikiem jednego gościa z Żoliborza, który nie ma konta w banku. 1250, to moje wszystkie wpłaty direct. I to wy jesteście dziwni. Ciągłe narzekanie i zawiść. Że ktoś lepiej ułożył sobie życie.

  • Pulkownk
   16 września, 13:16

   Dom za 600 w rejonie londynu czlowieku od samego bristolu po krance londynu wynajem domu 2 bed 750 do 1000 ....I co Ty masz karty kredytowe I dwie wyplaty ??? Dla mnie Ty masz minimalna place a Zona nie robi I dostajecie 400 f benefitow.....I dlatego karty credytowe potrzebne........czyli mega odsetki po rocznej promocji ponad 20%.....bojo bojo bojo dziwny jestes wojownik

  • Bojo beneficiarz
   16 września, 13:18

   Benefity I karty kredytowe Ida w parze ...zycia nie oszukasz bojo . Mame oszukasz Tate oszukasz kolege oszukasz na forum oszukasz ale zycia panie jobo nigdy ....dla ciebie provident I 4000%

  • Karol stefanowski
   16 września, 14:04

   Jobo jobo to wy jestescie dziwnie biedni zarabiacie oboje I potrzebujecie kart credytowych dziwne .....koszty zycia macie male I jestescie mega zadluzeni na kartach credytowych ....czy Ty czytasz to co napisales ??? Dziwny z ciebie gosciu

  • Smiech
   16 września, 14:15

   Znowu patologia za 10 f na godzine brutto b ujada ze w Niemczech i PL lepiej juz od 5 lat tam jada ... nie umiesz znalezc pracy w UK to tam tez bedziesz nikim ...
   Ja z partnerka zarabiamy razem 6500 netto i zal nam was ...
   Ale jak rozmawiasz z jednym czy drugim ze po takim czy takim kursie zarobi 700 -1000 f wiecej na miesiac to steka ze kurs kosztuje a on po 10 latach don't speak English ha ha

  • Karol stefanowski
   16 września, 14:22

   Smiech smiech Tu chodzi o fakty a nie scieme te twoje zarobki 6500 netto I sposob wypowiedzi raczej pokazuja ze klamiesz jak jobo jobo jobo .....

  • JoBo
   16 września, 16:02

   Tak wam podniosłem cisnienie, że nawet mylicie moj nick z Johnsonem. BoJo i BoJo ! Zbierajcie dalej w poduchę, może uzbieracie na powrót do Polski ? Może tenże BoJo podróż wam zfinansuje ? Albo jedźcie do Niemiec. Za rok, na jakimś polskojęzycznym Berlinku, znów zaczniecie narzekać. Taki już wasz charakter. Niestety.

  • Ja
   16 września, 16:14

   Jobo to jak prawdziwy anglik - kart w ch.. w portfelu i wszystkie zadłużone.

  • Finest
   16 września, 19:09

   @Przyjedz do uk
   Pracujac 160 godzin miesiecznie nie zarobi sie 1600 funtow, a i wyda sie rowniez wiecej niz napisales, bo pokoju za 500 to w Londynie i okolicach niestety nie wynajmiesz.
   Wezmy pod uwage najnizsza pensje czyli okolo 1200 funtow, pokoj z rachunkami to minimum 650, dojazdy co najmniej 200, jedzenie i chemia srednio 300, telefon 20-30 i juz nie ma najnizszej pensji! Nic dziwnego wiec, ze ludzie nie chca juz pracowac za te glodowe stawki. Nie wiem komu oplaca sie zyc i pracowac w Londynie mowiac szczerze

  • JoBo
   16 września, 19:12

   @Ja, ja, natürlich !!!

  • Karol stefanowski
   16 września, 19:18

   Jobo jobo te twoje karty kredytowe podniosly cisnienie tylko Tobie a porownanie siebie do pm jonhsona to juz mistrzostwo wsi w rzucie podkowa w Kane mleka

  • Karol stefanowski
   16 września, 20:12

   Jobo jobo zmien ksywe wioche robisz sobie I kobicie :)

  • Jobo jobo borys jonhson
   16 września, 20:23

   I'm clever the clevest ever in whole country . I got bunch of credit cards as much as possible . Don't care about future credit cards are my shield I feel strong and clever because I'm jobo jobo redneck for ever

  • JoBo
   16 września, 20:30

   Och, Karol, to ty nie wiesz za co Kain zabił Abla ? Za opowiadanie starych dowcipów. Widzę, że BoJo jest dla ciebie idolem. Tytułujesz go pm. A drugi idol na Żoliborzu ?

  • Karol stefanowski
   16 września, 21:11

   Jobo jobo your fame is know everywhere from London to Paris and Moscow as well jobo jobo credit cards holder you reach and brave nothing Gona smash your donkey face

  • JoBo
   16 września, 21:54

   Nie ośmieszaj się angielskim z Google. Po tylu latach pobytu musisz z niego korzystać ? 500 funtów na jedzenie ! 4 osobowa rodzina ! Parówki z makaronem i chlebem ? No to ci się polepszyło, bo na Podkarpaciu, to ziemniaki z chlebem są specialite a'la maison.

  • JoBo
   16 września, 22:19

   Och Karol, tak się odpłacasz ? A ja podpisałem petycje Rashforda, żeby m.in. twoje dzieciaki nie chodziły głodne w wakacje. Bo Karolek tylko piwko i grill, a dla dzieci ścinki.

  • Tymczasowy UK
   16 września, 22:30

   No właśnie ten trol JoBo cały czas narzeka nazywa ludzi niedacznikami a sam nic nie ma a gra wielkiego bohatera na forum Londynka i wylewa swoje żale krytykując innych typowy ruski trol.

  • Karol stefanowski
   17 września, 07:57

   Jobo jobo musial w translator wrzucic tekst taki z niego jobo jobo angol ....wszystkie jego wypociny na forach SA tak madre takie pouczajace normalnie jobo jobo jest prze kozak .....10 kart kredytowych zadluzonych do tego brak oszczednosci jak Sam przyznal ....s bedzie ludzi uczyl jak Maja zyc .....jobo jobo bankrut na ostatniej prostej

  • Karol stefanowski
   17 września, 08:11

   I'm jobo jobo the greatest I protected your child's from poverty I made your road life less curved for ever ...when you open your eyes I will be right there I'm the hero jobo jobo ready to safe your poor life .... Just look at me I'm jobo jobo the biggest ape ever I paid for your kids I sponsored your needs I do everything . Jobo jobo

  • JoBo
   17 września, 08:37

   Och, Karolek, znowu Google ? Gosciu nie ośmieszaj się !

  • Karol stefanowski
   17 września, 08:59

   Czy Ty wogole cos kumasz po angielsku panie doradco zyciowy jobo jobo Ty nasza karto kredytowa takich jak Ty nazywa sie biedakiem mentalnym ...czyli deficyt zdrowych komorek mozgowych ktore byly by w stanie wypelnic ubytek w ukladzie nerwowym ....transfer danych po twojej magistrali spowolnil ....watpie zebys cos zaczail jobo jobo super man

  • SILESIAN
   17 września, 09:52

   TO JEDNAK PRAWDA CO MOWIA O POLAKACH W UK. DZIECINADA, ZAWISC, ZAZDROSC I NIENAWISC. MY ANGLICY NIE POTRAFIMY TEGO ZROZUMIEC. DOBRZE, ZE MOJA SLASKA ZONA NIE JEST TAKA JAK WY NA TYM FORUM!!! KAZDY POWINIEN ZYC JAK CHCE. CREDIT CARD SA TYLKO DOBRE JEZELI SPACISZ CALY BALANCE W MIESIAC WTEDY NIE PLACISZ INTEREST ALE NA DLUZSZA METE OCZYWISCIE SIE TO NIE OPLACA CHYBA, ZE MA SIE BARDZO MALE OPROCENTOWANIE JAK N.P. 9% ROCZNIE TO WTEDY WYGLADA TO INACZEJ. ZBIERANIE GOTOWKI TEZ ZDAJE SIE TERAZ NIE OPACAC ZE WZGLEDU NA INFLACJE, NAJLEPIE JEST ZYCIE CZERPAC PELNYMI GARSCIAMI. HAVE A KITKAT.

  • JoBo
   17 września, 11:47

   @SILESIAN. No i gitara. To jest to, o czym napisałem wczoraj o 12.38. Dodam tylko, że nie warto spłacać kart kredytowych do końca, w rozumieniu spłacić i zlikwidować. Dlaczego ? Wymieniony przeze mnie credit score daje mi punkty za każdą kartę kredytową, najlepiej spłacana prawie do końca. Widzisz, ci goście z którymi " próbowałem " dyskutować, nie ogarniają takich rzeczy. To przeważnie pisiackie katole, a to już stan umysłu, niestety. Jedyną wykładnią ich rozumowania jest słowo wodza z Żoliborza. Pozdro. P.S. Właśnie w knajpie zamówiłem golonkę. Chyba z 3 kilo. " Orle gniazdo " w Sudetach. Polecam.

  • Silesian
   17 września, 12:20

   do silesian ty kielbaso slaska takiej zawisci polsko niemieckiej to caly swiat nie widzial jobo jobo mieszka tam u was bo pisal ze wlasnie niemiecka kolonie w polsce odwiedzil ?

  • JoBo
   17 września, 18:55

   Kończę dyskusje, bo jak dlugo można obniżać jej level. Wszystkich zniesmaczonych moimi wpisami, przepraszam ( oprócz ich adresatów). Ale czasami tak trzeba, gdy ma się do czynienia z hejtem. Pozdro z Polski ( jeszcze przed polexitem, który nadchodzi wielkimi krokami ). Ale zaraz wracam.

  • Jobo mlotek
   17 września, 19:59

   Jobo jobo pisal ze nie ma oszczednosci I dlatego jedzie na kartach kredytowych teraz odzyl jobo nie poddaje sie skubaniutki . Jobo a jak tam dalej rozdajesz kase biednym polakom ???? Bo Ty ten bogaty jestes ? Jobo jak to jest

  • Jobo flegma
   17 września, 20:02

   Jobo na polakow pluje Bo do pracy przyjezdzaja I chca zarabiac wiecej ....jobo twierdzi ze zycie na karcie kredytowej to marzenie ......jobo ? Popluj na polakow no dawaj

  • Polak
   18 września, 08:10

   Młotek i flegma. Naucz się pisać po polsku. " Polak " nie "polak". Średnią szkołę, co ja piszę, gimnazjum, to ty tylko z ulicy widziałeś. Polskiego nie znasz, a chwalisz się angielskim z Google. Zostaw JoBo, bo mógłbyś mu, co najwyżej, buty czyścić.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama