Bundesliga: Porażka RB Lipsk. Bayern nowym liderem

To nie są dobre dni dla piłkarzy z Lipska. (Fot. Getty Images)
Dotychczasowy lider Bundesligi RB Lipsk przegrał wczoraj w 6. kolejce w Moenchengladbach z Borussią 0:1 po golu Hannesa Wolfa, wypożyczonego właśnie z Lipska. Na pierwsze miejsce awansował Bayern Monachium, który pokonał na wyjeździe FC Koeln 2:1, bez odpoczywającego Roberta Lewandowskiego.

To nie są dobre dni dla piłkarzy z Lipska. Najpierw przegrali w Lidze Mistrzów na wyjeździe z Manchesterem United aż 0:5, ponosząc najwyższą porażkę w krótkiej, 11-letniej historii klubu.

Trener Julian Nagelsmann przyznał, że z tej lekcji trzeba wyciągnąć wnioski, ale na razie wciąż nie ma powodów do radości. Jego zespół doznał w sobotę kolejnej porażki, tym razem w Moenchengladbach 0:1 i stracił pozycję lidera niemieckiej ekstraklasy.

Jedyną bramkę zdobył w 60. minucie Hannes Wolf - piłkarz wypożyczony do Borusii M-gladbach właśnie z Lipska. W poprzednim sezonie Austriak leczył ciężą kontuzję i grał bardzo niewiele w ekipie RB.

Goście nie zachwycili, mogli przegrać jeszcze wyżej, jednak rywale nie wykorzystali kilku dogodnych okazji - m.in. Francuz Alassane Plea.

To pierwsza ligowa porażka RB Lipsk w tym sezonie, która kosztowała drużynę spadek na trzecie miejsce (13 pkt). Liderem został Bayern Monachium - ma 15 punktów, podobnie jak druga w tabeli Borussia Dortmund. Ekipa z Moenchengladbach jest czwarta (11).

Bawarczycy wygrali wczoraj na wyjeździe z FC Koeln 2:1. Wolne w tym meczu dostał m.in. Robert Lewandowski. "Przerwa będzie po prostu dobra dla niego" - przyznał trener piłkarzy Bayernu Hansi Flick. 32-letni Lewandowski regularnie trenuje z Bawarczykami i ma wrócić do rywalizacji na wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Salzburgiem.

Kłopotów z wyjazdowym zwycięstwem nie miała Borussia Dortmund. Wicemistrz Niemiec, osłabiony brakiem kontuzjowanego norweskiego napastnika Erlinga Haalanda, pokonał Arminię Bielefeld 2:0 po dwóch golach doświadczonego obrońcy Matsa Hummelsa. Od 86. minuty grał Łukasz Piszczek, który zmienił właśnie bohatera meczu.

Na ostatnim miejscu pozostaje - bez żadnego punktu - FSV Mainz. Wczoraj drużyna z Moguncji przegrała na wyjeździe 1:3 z Augsburgiem, w którym wystąpiło dwóch polskich piłkarzy. Bramki gospodarzy strzegł Rafał Gikiewicz, a w 60. minucie na boisko wszedł sprowadzony niedawno z Lecha Poznań Robert Gumny.