Menu

Brzęczek: Dziś czeka nas mecz z podobnym rywalem

Brzęczek: Dziś czeka nas mecz z podobnym rywalem
Przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że kibice oczekują, aby reprezentacja grała jak Bayern Monachium. (Fot. Getty Images)
'Czeka nas mecz z rywalem, który pod względem stylu gry, wyszkolenia technicznego, zaawansowani taktycznego jest bardzo podobny jak Włochy' - oświadczył trener polskich piłkarzy Jerzy Brzęczek przed dzisiejszym meczem Ligi Narodów z Holandią w Chorzowie.
Reklama

W niedzielny wieczór Polacy przegrali w Reggio Emilia z Włochami 0:2. "Wiele rzeczy pod względem pressingu, agresywności, które sobie założyliśmy przed tamtym spotkaniem, co ćwiczyliśmy i co podczas treningów wyglądało bardzo dobrze - życie nam zweryfikowało. Zagraliśmy nasz najsłabszy mecz o punkty" - ocenił selekcjoner.

Komentując wymowne milczenie Lewandowskiego po meczu we Włoszech na pytanie o plan, jaki miał być realizowany, Brzęczek zauważył, że wszyscy po tej porażce byli rozczarowani. "Zachowanie Roberta było trochę niefortunne, tym bardziej, że jest kapitanem. Ale mogę to zrozumieć. Wyjaśniliśmy sobie te kwestie i temat jest zamknięty" - zapewnił szkoleniowiec.

Brzęczek podkreślił, że atmosfera w kadrze jest dobra. "Nie mamy z tym żadnego problemu. W wielu trudnych momentach, jakie przeszliśmy, to właśnie atmosfera była najważniejsza i miała wpływ na to, że po słabszych występach, krytyce drużyna pokazywała charakter" - podsumował.

Zauważył, że nie ma czasu, by dawać szansę młodzieży w meczach towarzyskich, stąd ich ogrywanie w spotkaniach o punkty. "Musimy być realistami w ocenie naszego potencjału. W meczach o punkty zawsze najważniejszy jest wynik i awanse. Prezes Zbigniew Boniek postawił przede mną trzy zadania: awans do ME, wprowadzenie młodych zawodników, utrzymanie się w Lidze Narodów. Wywiązałem się z tego" - wyliczył.

Przyznał, że zdaje sobie sprawę z tego, że kibice oczekują, aby reprezentacja grała jak Bayern Monachium.

"Wszyscy byśmy chcieli, to jest nasz cel. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, jak to się ma tworzyć, ile jesteśmy razem na treningach, ile zmian zachodzi w kadrze. Muszę mieć cierpliwość, być przygotowany na krytykę. Nie mam z tym problemu. Ale jestem rozliczany z wyników. Moim marzeniem - i każdego z tych zawodników - jest, żeby grać skutecznie i jednocześnie w pięknym stylu. Mamy takie możliwości, jakie mamy, i staramy się z tego wyciągnąć maksimum. Co nie znaczy, że nie popełniam błędów" – powiedział selekcjoner.

Mecz z Holendrami będzie ostatnim grupowym starciem biało-czerwonych. Po niedzielnej porażce zespół trenera Brzęczka spadł na trzecią pozycję w tabeli grupy A1 LN. Polacy nie stracili szansy na pierwsze miejsce i awans do turnieju finałowego. Muszą jednak w środę na Stadionie Śląskim w Chorzowie pokonać Holendrów, przy jednoczesnej wyjazdowej porażce Włochów z Bośnią i Hercegowiną.

Początek dzisiejszego meczu w Chorzowie o godz. 20:45 lokalnego czasu.

Czytaj więcej:

Polska pokonała Ukrainę 2:0 w meczu towarzyskim

Brzęczek: Zagraliśmy słabo, Włosi zasłużyli na zwycięstwo

"De Telegraaf": "Polska bez wiary siebie przed meczem z Holandią"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 24.11.2020
  GBP 5.028 złEUR 4.471 złUSD 3.763 złCHF 4.130 zł

  Sport


  Sport

  Reklama