Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjskie władze: Ponad 200 migrantów dostało się do kraju, przepływając kanał La Manche

Brytyjskie władze: Ponad 200 migrantów dostało się do kraju, przepływając kanał La Manche
Obywatele pięciu krajów – Iranu, Albanii, Iraku, Afganistanu i Syrii – stanowią 71% osób przepływających małymi łódkami przez kanał La Manche. (Fot. SAMEER AL-DOUMY/AFP via Getty Images)
212 nielegalnych imigrantów sforsowało od początku tygodnia w trzech małych łódkach kanał La Manche, by dostać się do Wielkiej Brytanii - poinformował portal BBC, powołując się na brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.
Reklama
Reklama

To pierwsi migranci, którzy przepłynęli przez kanał od 17 września. W ostatnich dniach wietrzna pogoda nie sprzyjała tego typu przeprawom - donosi BBC i dodaje, że od początku miesiąca przez kanał przedostało się nielegalnie 4 100 osób. We wrześniu ubiegłego roku było ich niemal 8 tys.

Od początku roku z Francji przepłynęło nielegalnie do Wielkiej Brytanii ponad 24 tys. osób. W całym 2022 r. było ich ponad 45 700. Od 2018 r. przez kanał przypłynęło do Wielkiej Brytanii ponad 100 tys. osób.

BBC przypomina, że na początku roku premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak zapewniał, że "powstrzymanie łodzi" przybywających do Wielkiej Brytanii jest jednym z kluczowych priorytetów jego rządu.

Według danych brytyjskiego MSW, osoby przypływające na łodziach przez kanał La Manche złożyły 45 proc. wszystkich wniosków o azyl w kraju w 2022 r.

Czytaj więcej:

Brytyjskie media: Bez deportacji do Rwandy nie da się zatrzymać nielegalnej imigracji

UK: Zakwaterowanie nielegalnych imigrantów w hotelach kosztuje 8 mln funtów dziennie

Szefowa MSW kwestionuje, czy konwencje ws. migracji nadal spełniają swoją rolę

Suella Braverman: Samo bycie gejem lub kobietą nie wystarczy, aby otrzymać azyl

  Komentarze
  • Celestyn76
   30 września, 16:28

   Ale Albanczykow nalezy od razu odsylac do kraju bo caly ten przerzut orgsnizujs albandkie gangi trzymajace automyjnie ktore sa pralnia i kasy z dragow przemytu ludzi prochow a Royal Navy i francuzi nic z tym nie robia

  • Benekiciaż
   30 września, 19:44

   Zapraszamy bo potrzeba nam ludzi do pracy bo szykuje się wojna a oni nam pomogą! Mam nadzieję że bomba Posejdon nie walnie niedługo w morze !Bo będzie potop ..Idę głosować na pis I nic mi nie zrobicie! Kocham Kaczyńskiego! 800 plus soon!!!!

  • Koony32
   30 września, 23:54

   Celestyn76 A co ty myślałaś że tu policja bęndzie ścigać albanczyków , u mnie albanczycy mają polskie sklepy że jak tam wchodzisz to nic nie ma , albo jest przeterminowane , ale furami jeżdżą i się dobrze mają ,

  • Anty
   1 października, 08:57

   Dlaczego ich nie odsylaja. Pathetic ..uk i france powinny bez sprawdzania odsylac ich z powrotem bez zadnych wyjasnien. To chore przyjmowac chorych refuges. Polska przyjela refuges z ukrainy i juz jest klopot. Inne kraje maja klopoty z powodu refuges. Wiec nie rozumiem po co zajmowac sie refuges na lodkach. Od razu won z powrotem.

  • Edi
   1 października, 09:23

   200 haha x 50 najmniej

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.12.2023
  GBP 5.0458 złEUR 4.3303 złUSD 4.0181 złCHF 4.5913 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama