Menu

Brytyjskie szkoły mogą zostać ponownie otwarte po Wielkanocy

Brytyjskie szkoły mogą zostać ponownie otwarte po Wielkanocy
Nie można jednoznacznie potwierdzić, że zamknięcie szkół znacznie wpłynęło na ograniczenie rozprzestrzeniania się Covid-19. (Fot. Getty Images)
Według badań przeprowadzonych przez University College London (UCL), zamknięcie szkół miało stosunkowo niewielki wpływ na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jednocześnie wpłynęło znacznie na sytuację społeczną i ekonomiczną.
Reklama

 "Musimy oczywiście brać pod uwagę rady ekspertów, ale jeśli uda nam się otworzyć szkoły po świętach wielkanocnych, wszystko może wrócić do normy. Włącznie z gopodarką" - poinformował anonimowo "The Times" jeden z ministrów.

Okazuje się, że niektórzy szefowie gabinetów uważają, iż szkoły powinny zostać otwarte za dwa tygodnie - po przerwie świątecznej.

Według specjalistów UCL, "pilnie potrzebne są dalsze badania nad sensownością zamknięcia szkół w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19". Twierdzą oni, że obecne dowody są "niejednoznaczne" i zależą od stopnia podatności dzieci na infekcje.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji o zakończeniu wprowadzonych ograniczeń w Anglii. Natomiast minister ds. gospodarki mieszkaniowej Walii zapowiedział, że utrzymają się one przynajmniej tydzień po Wielkanocy.

Minister spraw zagranicznych Dominic Raab, który obecnie zastępuje znajdującego się w szpitalu premiera Johnsona, zapowiedział, że zgodnie z planem rząd rozważy sytuację, w jakiej znalazł się kraj w związku z pandemią koronawirusa.

Rzecznik premiera poinformował, że kluczowi doradcy rządowi sugerują, iż jest jeszcze za wcześnie, by przewidzieć, kiedy ustąpi pandemia i będzie można bezpiecznie złagodzić ograniczenia. Wezwał też opinię publiczną, by "na obecną chwilę przestrzegano zaleceń i pozostano w domach".

Czytaj więcej:

Sondaż: Młodzi Brytyjczycy już nie tak chętni, żeby iść na studia

Naukowiec przypomina: Dzieci są bezpieczne, ale roznoszą wirusa

Koronawirus unosi się w powietrzu dłużej, niż zakładano

  Komentarze
  • Jiiii
   8 kwietnia, 21:14

   W sumie już można.Nadajniki 5 g prawie wszędzie rozstawione,w lampach Led parę lat temu zainstalowali anteny wiec juz można. MOŻNA ROBIĆ FRYING Brain.

  • Zen
   8 kwietnia, 21:21

   Ta i umrze następne 5 i pół tysiąca dzieci i ludzi. Otwierajcie!

  • Joda
   8 kwietnia, 23:00

   Haaaa cons brdenie.od jutra London ma byc zamkniety jeszcze bardziej .tylko serio prze.ieszcNie sie.util further notice.Ta fala przychodzi do UK z Polski z dwutygoniwoym opoznieniem.a ja dzis dostalam.maila ze do konca maja siedze w domu.ciekawe.

  • Nel
   9 kwietnia, 03:18

   Dziś też dostałem maila, że szkoła syna planuje nauczanie online po świętach. Jedyne dzieci osób, które pracują w NHS będą miały po 20 kwietnia zapewnioną opiekę w szkole. Jest to secondary school.

  • 666
   9 kwietnia, 06:35

   Pierwsza faza trenowania owieczek powoli się kończy. Chwila spokoju i się zacznie znowu. I tak do 2022-2024. Aż cykl 676 się zamknie, wtedy nikt i nic już nam nie pomoże.

  • Do Jiii
   9 kwietnia, 09:00

   Ale wy jestescie durni. Powinni was pozamykac w psychiatrykach razem z pewnym Antonim. Jak czytam te wypociny o iluminatach, 5G i polach torsyjnych etc.... Jak wam(wielbicielom teorii spiskowych) przeszkadzaja nadajniki, fale to odlacz sie od internetu, wyjedz w Bieszczady czy Amazoni i zyw sie korzonkami. Wszystkim wyjdzie to na dobre. Milego dnia

  • Bruum
   9 kwietnia, 09:11

   Tak, wplyw na dzieci to jedno ale przeciez dzieci same sie do podstawowek nie prowadza, ile tam dziadkow, babc, osob z roznymi chorobami...a ilu takich nauczycieli i ich rodzin? co to za brednie? Jak utrzymac social distancing w szkolach?

  • EmEm
   9 kwietnia, 11:22

   Ja pochodzę z Bieszczad i wypraszam sobie,żeby takie debile się tam zjeżdżały.Z resztą czytam newsy na ESanok i tam już są spiskowcy i maszty i niedługo nawet dzięcioły będą zaprogramowane dziobać dziuple pod nadajniki a pszczoły z chipami rozsiewać wirusy.Zaraz jeszcze czeka nas epidemia antyszczepionkowców bo jak tylko coś wynajdą to na pewno to będzie jakiś nowy sposób na wstrzykiwanie lokalizatorów lub coś podobnego.Prawda jest tak,że gdyby Covid-19 atakował mózgi a nie płuca to już dawno umarł by z głodu i było by po sprawie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 27.05.2020
  GBP 4.983 złEUR 4.438 złUSD 4.050 złCHF 4.171 zł

  Sport


  Sport

  Reklama