Menu

Brytyjski rząd dał zgodę na największą farmę solarną w kraju

Brytyjski rząd dał zgodę na największą farmę solarną w kraju
Farma zajmie teren ponad 10 hektarów. (Fot. Getty Images)
Rząd Wielkiej Brytanii dał zielone światło dla budowy farmy solarnej w Kent. Kosztowny projekt, który jest również jednym z największych na świecie, dostarczy czystą energię do ponad 91 tys. domów.
Reklama

Decyzją rządu wywołała wiele kontrowersji, bo - choć projekt uchodzi za ekologiczny - sami ekolodzy uważają, że inwestycja przyniesie więcej szkody niż pożytku. 

Organizacje takie jak Greenpeace, RSPB czy CPRE wskazują, że budowa farmy solarnej nieodwracalnie zniszczy naturalny, wiejski krajobraz hrabstwa Kent, a także zagrozi dzikim zwierzętom. Niektórzy idą w ocenach o krok dalej i nazywają projekt "próbą uprzemysłowienia wsi".

Aktywiści z Friends of the Earth poinformowali z kolei, że nie ma powodów do obaw, bo budowa będzie miała miejsce na terenach wykorzystywanych pod uprawy, które i tak były bardzo szkodliwe dla zwierząt.

"Nikt nie chce zniszczyć lokalnych siedlisk dzikiej zwierzyny. Budowa nie będzie miała miejsca na jakieś dzikiej, nietkniętej przez człowieka łące" - wskazali.

Z oficjalnych informacji wynika, że farma zajmie powierzchnię ponad 10 hektarów i pozwoli sąsiednim gminom na oszczędzenie nawet miliona funtów rocznie na tańszej i czystszej energii.

Czytaj więcej:

Polacy stworzyli szyby okienne, które przetwarzają energię słoneczną na prąd

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   29 maja, 14:50

   jakby byki w unii, mieliby problemy z utworzeniem tej farmy

  • Kjkjkj
   29 maja, 18:17

   Czytelnik - pisz po polsku

  • Czytelnik
   30 maja, 08:45

   Ludzie. Zanim coś zamieścicie przyjrzyjcie się temu, co napisaliście.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama