Menu

Brytyjska high street: Mniej kupujących, ale wzrost zysków

Brytyjska high street: Mniej kupujących, ale wzrost zysków
Brytyjski handel odnotował w lipcu wzrost zysków o 3,2 proc. rok do roku.(Fot. Getty Images)
Handel stacjonarny w Wielkiej Brytanii odżywa, czego dowodem mają być najnowsze statystyki British Retail Consortium (BRC) za lipiec. Według nich, w ostatnim miesiącu odnotowano znaczny wzrost zysków pomimo odpływu klientów do internetu.
Reklama

Eksperci z BRC wskazali, że wielu sklepikarzy wciąż "z trudem próbuje utrzymać się na rynku", a liczba osób odwiedzających punkty stacjonarne jest rekordowo niska. 

Przy okazji publikacji raportu, specjaliści wezwali brytyjski rząd, aby pomógł firmom w opłaceniu rachunków za czynsz. Wcześniej minister mieszkalnictwa informował, że ewentualna pomoc w tej sprawie powinna być wyłącznie efektem indywidualnego porozumienia się landlordów z najemcami.

W sumie w lipcu odnotowano wzrost zysków o 3,2 proc. rok do roku. Najstabilniejszą branżą w handlu obecnie jest sprzedaż żywności, a radzącą sobie najgorzej - mebli i dekoracji do domów. 

Jednocześnie BRC poinformowało o tym, że udział internetu w handlu wzrósł do 40 procent. Oznacza to, że w całym kraju już 4 na 10 transakcje mają miejsce online. Za powód tego stanu rzeczy wymienia się m.in. lockdown, który zmienił nawyki zakupowe społeczeństwa, ale także znaczny wzrost liczby osób pracujących z domu.

Czytaj więcej:

AliExpress rośnie w siłę w Polsce. Wyprzedza największe polskie e-sklepy

Zakupy spożywcze na Amazonie z darmową dostawą

Sieć piekarni Greggs przygotowuje się do kolejnego lockdownu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 23.09.2020
  GBP 4.878 złEUR 4.495 złUSD 3.840 złCHF 4.174 zł

  Sport


  Sport

  Reklama