Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjczycy zgłosili w zeszłym roku ponad 250 obserwacji UFO

Brytyjczycy zgłosili w zeszłym roku ponad 250 obserwacji UFO
Liczba zaobserwowanych UFO w Wielkiej Brytanii wyraźnie spadła w porównaniu z poprzednimi latami. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie Stowarzyszenie Badania UFO (BUFORA) opublikowało właśnie podsumowanie swojej działalności za rok 2021. Podaje w nim, że otrzymało 259 zgłoszeń obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających, z czego 103 udokumentowano zdjęciami lub nagraniami wideo, a 19 zostało sklasyfikowanych jako mające 'wysoki poziom dziwności'.
Reklama
Reklama

Członkowie Brytyjskiego Stowarzyszenia Badania UFO w swoim sprawozdaniu stwierdzili, że liczba zaobserwowanych obiektów pozaziemskich wyraźnie spadła w porównaniu z poprzednimi latami. W roku 2020 zgłoszono 583 takich spotkań, a w 2019 roku aż 1 000. Autorzy raportu mają wyjaśnienie przyczyn tych sporych spadków.

"Jednym z głównych powodów ogromnej liczby obserwacji w 2019 r. było wystrzelenie satelitów Starlink, które, jak można się spodziewać, dostarczyły BUFORA mnóstwo raportów, ponieważ duża liczba satelitów poruszała się po niebie. Gdy świadomość opinii publicznej na temat satelitów Starlink wzrosła, w 2020 roku liczba raportów o obserwacjach zmniejszyła się o prawie połowę w stosunku do roku 2019".

BUFORA to organizacja zrzeszająca pasjonatów i tropicieli UFO, która zajmuje się zbieraniem i weryfikacją informacji na temat obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających i spotkań z pozaziemskimi istotami, prowadzi szkolenia dla śledczych badających zagadnienia UFO oraz popularyzuje wiedzę na temat - jak to określa - nowoczesnej ufologii.

Czytaj więcej:

Orbital Assembly uruchomi dwie stacje kosmiczne dla kosmicznych turystów

Wyhodowano rośliny w glebie z Księżyca

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.06.2022
  GBP 5.4510 złEUR 4.7004 złUSD 4.4377 złCHF 4.6513 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama