Menu

Brytyjczycy za granicą wezwani do natychmiastowego powrotu do kraju

Brytyjczycy za granicą wezwani do natychmiastowego powrotu do kraju
Na całym świecie coraz więcej linii zawiesza loty, a kolejne lotniska są zamykane, niektóre bez uprzedzenia. (Fot. Getty Images)
Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało wczoraj wszystkich obywateli Wielkiej Brytanii, którzy czasowo przebywają za granicą, by natychmiast powrócili do kraju, póki jeszcze mają taką możliwość.
Reklama

W zeszłym tygodniu MSZ zaleciło wszystkim brytyjskim obywatelom, by powstrzymali się od podróży zagranicznych przez co najmniej 30 dni, o ile nie jest to absolutnie niezbędne.

Jednak w związku z kolejnymi restrykcjami w przemieszczaniu się wprowadzanymi na całym świecie w odpowiedzi na pandemię koronawirusa, resort dyplomacji zdecydował się na wezwanie Brytyjczyków do powrotu do kraju.

"Zdecydowanie nalegamy, aby Brytyjczycy przebywający za granicą wracali do domu teraz, gdy istnieją jeszcze komercyjne połączenia, które to umożliwiają" - napisał w wydanym oświadczeniu minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

"Na całym świecie coraz więcej linii lotniczych zawiesza loty, a kolejne lotniska są zamykane, niektóre bez uprzedzenia. Tam, gdzie nie istnieją trasy komercyjne, nasi pracownicy pracują przez całą dobę, aby udzielać porad i wsparcia obywatelom Wielkiej Brytanii. Jeśli jesteś na wakacjach za granicą, czas na powrót do domu jest teraz, kiedy jeszcze można" - dodał.

Jak zaznaczono, wezwanie to jest skierowane do osób czasowo przebywających za granicą, zaś ci, którzy są stałymi rezydentami innych państw, powinni kierować się wytycznymi miejscowych władz.

Czytaj więcej:

Media w UK: Najmłodsza dotąd ofiara koronawirusa miała 18 lat

Lekarze w UK "dostaną wytyczne, których chorych ratować"

Minister zdrowia UK: Zwiększyliśmy liczbę respiratorów do ponad 12 tys.

BBC: Pięć głównych wniosków, jak sobie poradzić z pandemią

W UK już 6 650 zakażeń i 335 zgonów

Brytyjski rząd ogranicza możliwość wychodzenia z domu

  Komentarze
  • Zaloz maseczke
   24 marca, 09:41

   Gdy wybuchla epidemia w grudniu 2019 to juz ludzie w kazdym panstwie powinni nosic maseczki lub zakrywac nos I usta czystym kawalkiem materialu, wtedy nie byloby tylu chorych, gdy odkurzasz zaloz maseczke,wtedy kurz nie dostaje sie do pluc, mozna zrobic tez maseczke z bandarza I waty, zlikwidowac przemysl tytoniowy,szkoda wody, papieru I zdrowia na produkcje trucizny

  • Mors
   24 marca, 10:55

   wirus jest 100 razy mniejszy niz oczko maseczki

  • Tom
   24 marca, 13:04

   Dlatego uzywasz i kupujesz tylko maseczki N95 i N97 oraz filtry ktore wymieniamy czesto. 50PCS Face Mask PM2.5 Activated Carbon Filter Replace Breath Insert Mask Filter. Wszystko kupisz na ebay uk.
   Maski to Washable PM2.5 Face Mouth Mask Anti Dust Air Pollution With Respirator.
   Dezynfenkcja rąk gdy wracasz do domu do samochodu itp. Chcesz zabijac wychodz na ulice i miej wszystko w nosie jak duza czesc brytyjczykow i ich strasznego rzadu. I uwaga , gdyby tak zachowywal sie Pl rzad ? Teraz mozecie przeprosic PIS za oszczerstwa i klamstwa i wypedzic z PL PO i ich niemieckich przyjaciół

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 03.04.2020
  GBP 5.216 złEUR 4.579 złUSD 4.240 złCHF 4.340 zł

  Sport


  Reklama