Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Brytyjczycy coraz częściej i coraz wcześniej sięgają po alkohol

Brytyjczycy coraz częściej i coraz wcześniej sięgają po alkohol
W Wielkiej Brytanii rośnie spożycie alkoholu, co ma negatywny wpływ na ogólny stan zdrowia społeczeństwa. (Fot. Getty Images(
Badanie Global Drug Survey (GDS) ujawniło destrukcyjny wpływ koronawirusa na zdrowie psychiczne mieszkańców Wielkiej Brytanii, a tym samym ich skłonność do sięgania po używki. Według oficjalnych danych, Brytyjczycy coraz wcześniej sięgają po alkohol, wyprzedzając pod tym względem większość innych nacji w Europie.
Reklama
Reklama

Według danych GDS, 47 proc. mieszkańców Wielkiej Brytanii sięgnęło po alkohol w czasie kwarantanny wcześniej w ciągu dnia - niż miało to miejsce np. jeszcze w lutym. Dla porównania, w Grecji na wcześniejsze picie alkoholu zdecydowało się 23,3 proc. mieszkańców, a więc połowa mniej.

Ponad połowa badanych osób w Zjednoczonym Królestwie przyznała, że pije więcej alkoholu w ciągu tygodnia. Co trzeci badany uznał, że jego picie przybrało charakter kompulsywny (ang. binge drinking). 

Za główne powody sięgania po alkohol najczęściej podawano nudę oraz więcej wolnego czasu. 

Jak zauważa GDS, problem ten nie pozostał bez konsekwencji. 40 proc. Brytyjczyków przekazało, że w związku ze wzmożonym piciem pogorszyło im się zdrowie fizyczne oraz psychiczne, a także spadła wydajność pracy. Wiele osób zaczęło również borykać się ze zmniejszoną przyjemnością z picia alkoholu.

Picie alkoholu ma bezpośredni wpływ na poczucie bezpieczeństwa finansowego. (Fot. Getty Images)

Badacze z GDS wykazali również, że istnieje bardzo silny związek alkoholu z ogólnym bezpieczeństwem finansowym i poczuciem zdrowia. 60 proc. osób, które zrezygnowały z picia na czas kwarantanny poinformowały o lepszym stanie zdrowia, a 40 proc. o poprawieniu się stanu finansów.

"Badanie pokazuje, że wszystko co robisz ma znaczenie. Przez picie ludzie szybko zaczynają czuć się źle - zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Widzimy wyraźne korzyści u osób, które piją mniej. To nie chodzi po prostu o bycie trzeźwym czy nieprzewracanie się. Rzuć picie na dzień lub dwa, aby samemu dostrzec różnicę" - przekazał prof. Adam Winstock, który nadzorował badania.

Czytaj więcej:

Na wirusie w Polsce zyskały leki, suplementy i papierosy

Handel detaliczny w UK stracił 1/5 dochodów. Rekordowy udział internetu

Nowe wytyczne dla osób zagrożonych w UK. Co się zmieniło?

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 18.04.2024
    GBP 5.0589 złEUR 4.3309 złUSD 4.0559 złCHF 4.4637 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama