Menu

Bristol wprowadził własny poziom restrykcji: "1 plus"

Bristol wprowadził własny poziom restrykcji: "1 plus"
Konieczne są ukierunkowane działania, aby "powstrzymać rozprzestrzenianie się" koronawirusa w mieście - zaznaczył burmistrz Bristolu. (Fot. Getty Images)
Bristol przeszedł wczoraj na nowy poziom koronawirusowych restrykcji, który nazwał 'poziomem 1 plus'. Brytyjski rząd podkreśla, że taki stopień nie istnieje - informuje Metro.co.uk.
Reklama

Burmistrz Bristolu Martin Rees podkreślił, że konieczne są ukierunkowane działania, aby "powstrzymać rozprzestrzenianie się" koronawirusa w mieście.

Nowy poziom oznacza ściślejsze egzekwowanie restrykcji, większą lokalną kontrolę nad testami i śledzeniem kontaktów zakażonych oraz wprowadzenie tzw. "sędziów Covid" do patrolowania ulic.

"Poziom 1 plus polega na pozostaniu na poziomie 1, przy jednoczesnym podejmowaniu pewnych ukierunkowanych interwencji i działań, których celem jest wpłynięcie na zachowania ludzi i powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa" - wyjaśnił burmistrz Bristolu.

"Wszelkie dalsze kroki będą oparte na tym, co wydarzy się na poziomie lokalnym. Poza tym, będziemy konsultować się z lokalnymi partnerami i brytyjskim rządem" - zapewnił.

Dodał, że lokalny system testowania i śledzenia jest potrzebny, ponieważ "do tej pory polegaliśmy na systemie krajowym, który nie działał tak dobrze, jak byśmy chcieli". Z kolei "sędziowie Covid" będą m.in. kierować ruchem pieszych oraz pomagać firmom w zarządzaniu kolejkami.

Włodarz Bristolu ostrzegł, że jeśli nowe środki nie zadziałają, to "nieuniknioną alternatywą" będzie przejście na poziom drugi, a nawet trzeci koronawirusowych restrykcji. "Sytuacja rozwija się niewiarygodnie szybko i może to być kwestia kilku dni, zanim będzie trzeba podjąć decyzję o przejściu na wyższy szczebel" - zaznaczył Martin Rees.

Rząd Borisa Johnsona, komentując środki wprowadzone przez władze Bristolu, stwierdził, że "poziom 1 plus" nie istnieje, a w prawie zapisane są trzy stopnie: pierwszy, drugi i trzeci.  

Czytaj więcej:

Anglia: Posłowie poparli trzystopniowe restrykcje i zamykanie pubów o 22:00

UK: W Manchesterze i okolicach od piątku najwyższy poziom restrykcji

Kolejny obszar Anglii z najwyższymi restrykcjami epidemicznymi

Brytyjska policja zapowiada przerywanie świątecznych celebracji

W Nottingham ograniczenia w sprzedaży alkoholu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.01.2021
  GBP 5.092 złEUR 4.535 złUSD 3.725 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama