Menu

Brexit: Straż graniczna w Holandii konfiskuje kanapki kierowcom z UK

Brexit: Straż graniczna w Holandii konfiskuje kanapki kierowcom z UK
Brexit wpływa na wiele różnych aspektów codzienności - nawet na lunch, który zrobili lub kupili sobie kierowcy jadący do krajów Unii... (Fot. Getty Images)
Holenderscy funkcjonariusze straży granicznej zostali sfilmowani przez ekipę telewizyjną stacji NPO1, gdy konfiskują kanapki z szynką jednego z kierowców, który przybył z Wielkiej Brytanii. 'Witamy po Brexicie' - zażartował na antenie jeden ze strażników granicznych.
Reklama

Zgodnie z przepisami obowiązującymi po Brexicie, przewóz mięsa i produktów mlecznych do UE jest zakazany. Z punktu widzenia prawa nie ma znaczenia, czy chodzi o duży transport szynki, czy jedynie kanapkę pozostawioną w torbie. 

Straż graniczna w Holandii jest już dobrze zaznajomiona z nowymi przepisami, czego dowodem jest materiał telewizyjny, na którym można zobaczyć konfiskatę. Jak donosi BBC, sytuacja rozbawiła funkcjonariuszy granicznych, ale była też bardzo niezręczna dla samego kierowcy. 

W materiale można usłyszeć, jak funkcjonariusz graniczny pyta się kierowcy czy któraś z zapakowanych w folię aluminiową kanapek zawiera jakieś mięso. Kiedy kierowca odpowiedział, że tak, funkcjonariusz graniczny oznajmił: "W porządku, konfiskujemy je wszystkie".

"Od pierwszego dnia Brexitu nie wolno już przywozić do Europy niektórych produktów spożywczych, takich jak mięso, owoce, warzywa czy ryby" - wyjaśnili holenderscy urzędnicy.

Zaskoczony kierowca zapytał funkcjonariuszy, czy może zatrzymać chociaż chleb, na co jeden z nich odpowiedział: "Nie, wszystko zostanie skonfiskowane. Witamy po Brexicie, proszę pana. Przepraszam".

Czytaj więcej:

Johnson: Tylko od nas zależy, jak wykorzystamy naszą wolność

Brexit: Ojciec Borisa Johnsona chce zostać Francuzem

"Brexit jest zakończony. Ochrona pracowników w ramach prawa UE powinna się skończyć"

Holandia: Miasto wstrzymuje otwarcie polskiego sklepu w obawie o bezpieczeństwo

  Komentarze
  • Nieszczepiony
   12 stycznia, 13:38

   Brexit means brexit

  • Beduin
   12 stycznia, 14:06

   Jbb to chyba polak jechal

  • Spoko loko
   12 stycznia, 14:21

   Czyli teraz Angielski sanepid bedzie sprawdzal chemiczne pomidorki bz Holandi ... Kanapki za 2 tys funtow konta import warzyw za miliard

  • Marcin.anglia
   12 stycznia, 14:51

   UK to najgorszy syf w całej Europie podróżuję trochę i pracuję jako kierowca tira na Europę i takiego brudu,ubóstwa nawet nie ma w Rumunii i Ukrainie ,teraz rozumiem dlaczego Ukraińcy porównują ich kraj do UK, wcześniej tego nie rozumiałem ponieważ ich kraj przypomina im UK czyli syf Europy.

  • Fadel
   12 stycznia, 15:01

   Przecież Brexiterzy chcieli mieć kontrolę nad granicami.

  • Janek z wasem
   12 stycznia, 15:31

   A Piwo Moge wziac ze sobom z ukeja ??

  • Utuczony chipsami
   12 stycznia, 15:54

   I teraz bedzie skarżył się na caly swiat wielki fan Brexitu, miały być miliardy na NHS a tu nie dość że ich nie ma to jeszcze celnicy śniadanie mu podjedli. Wystarczy że raz spróbują tą angielską pysznośc i więcej tego swinstwa nie tkną. A tak poważnie to jak zwykłe dostaną po tyłku Ci mądrzejsi Anglicy bo większość tych brexitowcow to nigdy w życiu nie byli dalej niż do 5 mil od ich Council estate to wiadomo że oni kanapek nie stracą

  • Prem
   12 stycznia, 16:43

   Jest jeden sposób.... Posmarować pieczywo masłem i zapakować. Oddzielnie zabrać kupione w polskim sklepie wędliny i ser żółty w zapieczętowanych opakowaniach! I co? Przecież kierowca będzie przewoził przez granicę żywność wyprodukowaną w UE!

  • Rodrigo
   12 stycznia, 17:33

   Przecie oni zabieraja te kanapki polaczkom czy romkom i dobrze. Polski kierowca TIR-a to brudas i dusigrosz woli srac w reklamowke czy w krzakach. Nie wpuszczac tej holoty do UK i bedzie czysciej na poboczach.

  • Ha ha
   12 stycznia, 19:05

   I tak powinno być.

  • Damn, stupid europe
   12 stycznia, 19:23

   stupid little world of europe, totally stupid deliberately done, so rubbish and pathetic ! people of darkness ruling the world. eu to dno, trzeci swiat i dno !

  • Tez kierowca trucka
   12 stycznia, 19:30

   Tym angielskim matołom tego nie powiedzieli, za to powiedzieli im że oni będą królami bo są niezależni i będą robić co im się będzie podobało, każdy z tych matołków tak dokładnie myśli kiedy wyjeżdża poza granice ich raju który wygląda jak trzeci świat.

  • Vistula
   12 stycznia, 19:33

   Tak ciężko zrozumieć znaczenie słowa import mięsa/wędlin? Złośliwi, małostkowi Holendrzy, najarali się haszu w tych swoich haszyszowniach i chcą pokazać Anglikom. Wcześniej pracowali na polu przy pomidorach, ale Rute skierował ich teraz na "front" walki o rację. Trzeba skończyć z Holenderskim rajem podatkowym w imię wartości europejskich. I tyle chyba.

  • Mr M
   12 stycznia, 21:41

   Żenada na pokaz.

  • Misiek
   13 stycznia, 09:21

   Wiec każdy kto będzie jechał brytyjskim autem do Europy, będzie trzepany na granicach.

  • O O O
   13 stycznia, 12:15

   I tak ma byc. UE ma swoje standardy i chroni swojego terytorium, aby ci z krajow trzecich, czy trzeciego swiata nie nawlekli jakiej zarazy do Europy w miesie np: w kanapkach. Zadnej przesady nie widze, gdy straz graniczna konfiskuje kanapki ...

  • Z Londynu
   13 stycznia, 17:47

   Damn, stupid europe słuchaj buraku dzięki EU wjechałeś do tego kraju i teraz możesz bazgrać i pluć na EU która ci dała szansę tu pracować angole by ci nigdy nie dali oni wolą pakistanow i indian także mówiąc ładnie przymknij się.

  • Do Damn, stupid europe
   14 stycznia, 09:14

   Nie pograżaj się, ty nawet Angielskiego nie znasz, piszesz nawet nie jak przedszkolak. No more Polish vermin to Anglicy myślą o Polakach, i to że coś im tam wybełkoczesz to cię będą lubić. Kiedyś byłem świadkiem jak Polak dotykał jakiegoś przedmiotu który chciał wziąć Anglik i Anglik zapytał czyje to jest i jak usłyszał że Polak tego używał to powiedział aaa to nie zdejmuję rękawiczek.

  • Mis paddington
   22 stycznia, 10:02

   Przeciez mozecie jesc pudding i herbata zapijac...o siedemnastej...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości

  Reklama