Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Boots wycofuje reklamówki i stawia na papier

Boots wycofuje reklamówki i stawia na papier
Nowe torby papierowe będą początkowo dostępne w 53 z 2 485 punktów sprzedaży Boots. (Fot. Boots)
Sieć sklepów kosmetycznych i aptek Boots zastępuje plastikowe reklamówki papierowymi torbami, próbując ograniczyć stosowanie szkodliwych dla środowiska jednorazówek - informuje BBC.
Reklama

Pomimo nowego rozporządzenia, recepty zgromadzone w centralnej aptece będą nadal wysyłane w plastikowych opakowaniach, bardzo krytykowanych ostatnio przez klientów sieci. Boots tłumaczy, że plastik jest "bardziej trwały" i pomaga zabezpieczyć dane pacjenta, a poza tym nadaje się do recyklingu. Co więcej, do odbiorców leki trafią już w bielonych papierowych workach.

Nowe torby papierowe będą początkowo dostępne w 53 z 2 485 punktów sprzedaży Boots, a w 2020 roku - we wszystkich sklepach. Eko opakowania będą kosztować 5, 7 i 10 pensów. Obecne plastikowe są dostępne w dwóch rozmiarach i w cenie 5 oraz 10 pensów. Zyski z ich sprzedaży trafią do fundacji BBC Children in Need. 

W ubiegłym roku Boots podpisał UK Plastics Pact, który zobowiązuje przedsiębiorstwa do "ograniczenia ilości materiałów, które nie nadają się do ponownego przetworzenia". Zgodnie z tym dokumentem, sklepy nie mogą już rozdawać reklamówek, tylko sprzedawać je za minimum 5 pensów. Ma to zachęcić ludzi m.in. do korzystania z ekologicznych toreb.

Boots chce być bardziej "eko". (Fot. Getty Images)

"Gdyby nasze oceany miały lekarza, zamówiłyby drastyczny spadek ilości jednorazowego plastiku w obiegu. Sprzedawcy detaliczni muszą jednak uważać, aby zamieniając plastik na papier, nie przenosili problemu z oceanów do lasów, dlatego też, oprócz szukania nowych materiałów na torby, sieci sklepów powinny zachęcać klientów do przynoszenia toreb wielokrotnego użytku" - przestrzegłą Louise Edge, z Greenpeace.

Helen Normoyle, dyrektor marketingu Boots UK, zapowiedziała, że ​​torby papierowe "zostały starannie przetestowane, aby upewnić się, że są one lepsze dla środowiska". "W ostatnich latach zaobserwowaliśmy znaczącą zmianę w podejściu naszych klientów do tworzyw sztucznych i recyklingu - nigdy nie było lepszego momentu, aby pokazać, że podejmujemy działania w trosce o to środowisko" - dodała.

Zmiana na papierowe torby - wykonane z brązowego papieru pochodzącego z recyklingu i nadruków wykonanych farbami na bazie wody - ma na celu usuwanie 900 ton plastiku z magazynów Boots każdego roku. 

Zarząd sieci sklepów Boots poinformował w kwietniu, że rozważa zamknięcie kilku z oddziałów, ze względu na drastyczny spadek sprzedaży w Wielkiej Brytanii.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.10.2019
  GBP 4.893 złEUR 4.310 złUSD 3.914 złCHF 3.919 zł

  Sport


  Reklama