Menu

Bolt: "Rozpieszczeni" młodzi jamajscy sprinterzy muszą ciężej pracować

Bolt: "Rozpieszczeni" młodzi jamajscy sprinterzy muszą ciężej pracować
Bolt przyznał, że jego młodsi koledzy nie mają zbyt wielkiej motywacji do uprawiania sportu na bardzo wysokim poziomie. (Fot. Getty Images)
'Rozpieszczeni' młodzi jamajscy sprinterzy muszą ciężej pracować, aby wygrywać na międzynarodowych bieżniach - uważa słynny lekkoatleta Usain Bolt. Jego zdaniem, biegacze z Karaibów nie mają odpowiedniej dyscypliny do trenowania i głodu sukcesów.
Reklama

32-letni Bolt, który na igrzyskach olimpijskich wygrywał ośmiokrotnie od 2008 do 2016 roku, a karierę zakończył w 2017, przyznał, że jego młodsi koledzy z reprezentacji nie mają zbyt wielkiej motywacji do uprawiania sportu na bardzo wysokim poziomie. "Sytuacja nie poprawi się, gdyż młodzi ludzie są trochę rozpieszczeni" - ocenił.

Przed mistrzostwami świata w Dausze, które będą pierwszym znaczącym wydarzeniem w światowej lekkiej atletyce od zakończenia kariery przez Bolta, znakomity sprinter widzi medalowe szanse dla Jamajki tylko wśród kobiet. Shelly-Ann Fraser-Pryce i Elaine Thompson niedawno uzyskały identyczny czas 10,73 na 100 m podczas mistrzostw Jamajki w Kingston.

"Uważam, że nasze zawodniczki są bardziej ambitne i skoncentrowane na celu, chcą osiągnąć konkretny wynik i po to pracują na treningach. Zależy im na ciągłej poprawie. Nie widzę tego u mężczyzn. Spadł poziom jamajskich sprinterów" - przyznał rekordzista świata na 100 i 200 m.

MŚ w Katarze odbędą się od 28 września do 6 października.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.12.2019
  GBP 5.129 złEUR 4.275 złUSD 3.823 złCHF 3.892 zł

  Sport


  Reklama