Menu

Black Friday: Jak sklepy w UK nabierają klientów?

Black Friday: Jak sklepy w UK nabierają klientów?
Aż 85 proc. "czarnopiątkowych ofert" było tańszych poza dniem imprezowego szaleństwa. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii prawie dziewięć na dziesięć zeszłorocznych 'ofert' w Black Friday było na początku ub. roku tańszych lub w tej samej cenie - ostrzega organizacja konsumencka Which? przed dniem wielkich wyprzedaży, który przypada w najbliższy piątek, 27 listopada.
Reklama

Which? sprawdził ceny 219 popularnych produktów AGD, RTV i wyposażenia domu. W 2019 r. organizacja śledziła ich ceny na stronach sklepów Amazon, AO.com, Argos, Currys PC World oraz John Lewis przez sześć miesięcy przed i po Czarnym Piątku, a także w samym dniu "wielkich" wyprzedaży.

Okazało się, że aż 85 proc. "czarnopiątkowych ofert" było tańszych poza dniem imprezowego szaleństwa - informuje Press Association.

Najczęściej zdarzało się to w przypadku zakupów w Currys PC, gdzie aż 96 proc. "produktów w promocyjnej cenie" można było kupić taniej lub za tyle samo na początku 2019 r.  Niewiele lepiej wypadły "oferty" w John Lewis (90 proc.), AO.com i Argos (po 86 proc.).

Wyjątkowa "okazja" jednego ze sklepów: to samo biurko na wyprzedaży (po lewej) kosztuje mniej niż podczas Black Friday...

Najbardziej uczciwy wobec klientów był Amazon; jednak wciąż ponad połowa (57 proc.) produktów, sprzedawanych przez detalicznego giganta, była tańsza lub w tej samej cenie w ciągu sześciu miesięcy przed Czarnym Piątkiem.

Natalie Hitchins z Which? radzi konsumentom, aby - zanim porwie ich zakupowy szał - nie kupowali za pomocą impulsu i wcześniej sprawdzili cenę z poprzednich dni w celu upewnienia się, że naprawdę kupują coś okazyjnie.

Kupujący są również ostrzegani przed internetowymi oszustami. Przestępcy zakładają fałszywe strony i mogą oferować podróbki produktów lub towar, który nigdy nie dotrze.

Mimo że sklepy stacjonarne w Anglii, które nie sprzedają niezbędnych produktów, do 2 grudnia pozostają zamknięte, oczekuje się, że sprzedaż internetowa w Black Friday osiągnie w tym roku rekordowy poziom.

Czytaj więcej:

Badanie: 59 proc. Polaków za zniesieniem zakazu handlu w niedzielę

Aldi wprowadza usługę click and collect w 200 kolejnych sklepach

Anglicy najczęściej zakażali się Covid-19 w supermarketach?

  Komentarze
  • Max
   25 listopada 2020, 07:21

   Na you tube jest 8 minut leppera gdzie niesamowicie widać przekręty

  • Tom
   26 listopada 2020, 05:37

   Jak można by było sprawdzi jaka była cena kilka dni temu?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.01.2021
  GBP 5.123 złEUR 4.550 złUSD 3.751 złCHF 4.218 zł

  Sport


  Sport

  Reklama