Menu

Bez rewolucji w kadrze polskich skoczków na sezon 2021/22

Bez rewolucji w kadrze polskich skoczków na sezon 2021/22
Maciej Kot (pierwszy od lewej) może odetchnąć z ulgą... (Fot. Getty Images)
Wczoraj Polski Związek Narciarski poinformował o składach kadr narodowych w skokach narciarskich na sezon 2021/22. Zarząd PZN nie zdecydował się na większe zmiany zarówno w kwestiach należących do nich zawodników, jak i sztabów szkoleniowych.
Reklama
Reklama

Wzorem poprzedniego sezonu kadra A będzie szeroka. Liczy 13 zawodników, a znaleźli się w niej: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Stefan Hula, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak oraz Maciej Kot, którego los nie był pewny.

Kot w poprzednim sezonie spisywał się słabo. W Pucharze Świata zdobył tylko 17 punktów i pojawiały się głosy, że może nie znaleźć się w kadrze. Ostatecznie w niej pozostał, ale na specjalnych warunkach. "Maciek jest członkiem kadry, ale będzie miał indywidualny tryb szkolenia" - poinformował sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

Asystentami trenera głównego Michala Dolezala pozostali Grzegorz Sobczyk i Maciej Maciusiak.

Zapleczem kadry narodowej jest natomiast kadra młodzieżowa, w której znalazło się ośmiu skoczków. Docelowo nadal będą pracować pod okiem trenera Zbigniewa Klimowskiego, ale ponieważ szkoleniowiec obecnie ciężko przechodzi zakażenie koronawirusem jego obowiązki tymczasowo przejął Daniel Kwiatkowski.

Żadnych zmian nie ma w kadrze kobiet. Nadal tworzy ją ta sama szóstka zawodniczek: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Joanna Szwab i Wiktoria Przybyła. Ich szkoleniowcem pozostał Łukasz Kruczek.

Najważniejszą imprezą sezonu 2021/22 będą zimowe igrzyska w Pekinie, które mają się rozpocząć 4 lutego.

Czytaj więcej:

Pierwsze podium Stękały! "Ciężka praca przyniosła wreszcie efekt"

Norwescy eksperci o Stochu: Jest regularnie krzywdzony przez sędziów

Skoki narciarskie: Halvor Egner Granerud z Kryształową Kulą

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.09.2021
  GBP 5.3828 złEUR 4.6308 złUSD 3.9460 złCHF 4.2789 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama