Menu

Belgia: Prokuratura bada sprawę pożaru, w wyniku którego ucierpieli Polacy

Belgia: Prokuratura bada sprawę pożaru, w wyniku którego ucierpieli Polacy
Pożar wybuchł na parterze w magazynach firmy przetwórstwa owocowego i bardzo szybko przedostał się na pierwsze piętro, gdzie nocowali pracownicy z Polski i Rumunii. (Fot. Getty Images)
Belgijska prokuratura bada sprawę pożaru do jakiego doszło w miejscowości Zepperen we wschodniej części kraju. W jego wyniku dwójka Polaków, pracowników sezonowych, została ciężko poparzona.
Reklama

"Cały czas trwa dochodzenie. W firmie w Zepperen, której dotyczy zdarzenie jest około 30 pracowników z Polski. Uważamy, że ogień został zaprószony przez przypadek" - przekazał rzecznik prokuratury Bruno Coppin.

Radio RMF FM, które podało informacje jako pierwsze, przekazało, że pożar wybuchł na parterze w magazynach firmy przetwórstwa owocowego i bardzo szybko przedostał się na pierwsze piętro, gdzie nocowali pracownicy z Polski i Rumunii.

Dwójka poszkodowanych Polaków znajduje się obecnie w specjalizującym się w oparzeniach szpitalu wojskowym w Neder-Over-Heembeek.

Jak poinformował Coppin w dochodzeniu sprawdzane będą warunki pracy oraz zakwaterowania Polaków, a także zabezpieczenia przeciwpożarowe. "To część śledztwa, ale na razie nie mamy wskazań, że były jakieś problemy dotyczące warunków zakwaterowania, czy dokumentów firmy" - zaznaczył rzecznik.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama