Menu

Belgia: Od dziś maseczki na twarz obowiązkowe na ulicach w całej Brukseli

Belgia: Od dziś maseczki na twarz obowiązkowe na ulicach w całej Brukseli
Belgia wprowadza obowiązek noszenia maseczek poza domem. (Fot. Getty Images)
Noszenie maseczek ochronnych stało się obowiązkowe we wszystkich miejscach publicznych w Brukseli, ponieważ liczba zakażeń COVID-19 wzrosła do wyznaczone przez rząd poziomu ostrzegawczego.
Reklama

Stolica Belgii w ciągu ostatniego tygodnia notowała średnio 50 przypadków na 100 tys. mieszkańców dziennie. To jeden z najwyższych wskaźników wśród europejskich miast.

Wszyscy mieszkańcy miasta, które liczy 1,2 mln mieszkańców, muszą nosić maskę na twarzy w miejscach publicznych. Taką decyzję podjęły władze Regionu Stołecznego Bruksela.

Do tej pory maski były obowiązkowe tylko w zatłoczonych miejscach publicznych oraz publicznych pomieszczeniach, takich jak dworce, sklepy, centra handlowe.

Jak informuje Reuters, przepisy dotyczące noszenia masek w Brukseli należą do najsurowszych obecnie stosowanych w stolicach europejskich i są następstwem podobnej decyzji władz Madrytu z lipca. W Paryżu maski na twarz są obowiązkowe na zewnątrz tylko w zatłoczonych miejscach.

W ostatnich tygodniach liczba zakażeń w Belgii stale rośnie i obecnie jest to jeden z najwyższych wskaźników w UE. We wtorek w kraju odnotowano średnio ponad 60 przypadków zakażeń dziennie na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni, w porównaniu z 7,5 we Włoszech, 13 w Niemczech, 29 we Francji i 90 w Hiszpanii.

Z noszenia maski zwolnione są dzieci poniżej 12 lat, osoby uprawiające sport lub prace fizyczne w miejscach publicznych.

Czytaj więcej:

Niemcy: Od jutra obowiązkowy test na Covid-19 dla podróżnych

Francja: Od jutra w Paryżu obowiązek noszenia maski także na zewnątrz

UK "bliska usunięcia" Francji z listy bezpiecznych krajów

  Komentarze
  • Anonim
   12 sierpnia, 23:45

   Bzdura. Mieszkam w Brukseli i potwierdzam, że maseczki są "obowiązkowe tylko w zatłoczonych miejscach publicznych oraz publicznych pomieszczeniach, takich jak dworce, sklepy, centra handlowe"

  • To sie zdziwisz.
   14 sierpnia, 04:18

   lelumpolelum

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama