Beckham zmienił Beckhama na Old Trafford

40-letniego Davida Beckhama zastąpił na murawie jego najstarszy syn - 16-letni Brooklyn (Fot. Getty Images)
David Beckham poprowadził połączoną piłkarską drużynę Anglii i Irlandii do zwycięstwa 3:1 nad Resztą Świata w charytatywnym meczu rozegranym na Old Trafford w Manchesterze. W spotkaniu zabrakło francuskich gwiazd Zinedine'a Zidana i Patricka Vieiry.

Na trybunach zasiadło 75 tysięcy widzów, a mecz poprzedzony został minutą ciszy, którą uczczono pamięć co najmniej 129 ofiar serii zamachów terrorystycznych w Paryżu. Wszyscy piłkarze grali z czarnymi opaskami na koszulkach.

Mecz był zwieńczeniem akcji UNICEF, promującej futbol jako pozytywną wartość wśród dzieci na całym świecie i jednocześnie 10. rocznicą działalności Beckhama jako Ambasadora Dobrej Woli UNICEF.

Na 15 minut przed końcem meczu doszło do historycznego wydarzenia - 40-letniego Davida Beckhama, gospodarza spotkania, zastąpił na murawie jego najstarszy syn 16-letni Brooklyn.

Bramki dla zwycięzców zdobyli Paul Scholes oraz dwie - Michael Owen. Wyspiarzy poprowadził legendarny szkoleniowiec sir Alex Ferguson, u którego rozpoczęła się kariera fenomenalnego Beckhama, zaś ekipę rywali - Włoch Carlo Ancelotti. Beckham był kapitanem Anglii i Irlandii, a Portugalczyk Luis Figo - drużyny Reszty Świata. Sędziował niemniej słynny Włoch Pierluigi Collina.