Bayern zdobył Superpuchar Niemiec! Dwa gole Lewandowskiego

Bayern nie dał żadnych szans Borussii Dortmund! (Fot. Getty Images)
Bayern Monachium, z Robertem Lewandowskim w składzie, wywalczył piłkarski Superpuchar Niemiec. Wczoraj Bawarczycy pokonali w Dortmundzie miejscową Borussię 3:1, a dwie bramki zdobył polski napastnik.

Spotkanie od początku toczone było w szybkim tempie. Lewandowski wynik otworzył w 41. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Serge'a Gnabry'ego nabiegł na piłkę i z około ośmiu metrów skierował ją głową do siatki.

Pięć minut po przerwie było 2:0 dla Bayernu. Tym razem dośrodkował Alphonso Davies, a po rykoszecie piłka znalazła się przed Thomasem Muellerem, który z bliska trafił do pustej bramki.

Borussia się nie poddawała i w 65. minucie zdobyła kontaktowego gola. Ładnym technicznym strzałem zza pola karnego popisał się Marco Reus.

Ostatnie słowo należało jednak do Bayernu oraz Lewandowskiego. Przy wyprowadzaniu akcji błąd popełnił obrońca BVB Manuel Akanji. Piłka trafiła pod nogi Polaka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem rywali i ustalił wynik meczu.

W 88. minucie Lewandowski został zmieniony, a zastąpił go Kameruńczyk Maxim Choupo-Moting.

Hiszpańskie media po porażce Polski: "Lewandowski to samotna wyspa"

"Kicker": Lewandowski piłkarzem roku. Polak zdeklasował rywali