Menu

Bayer ma nadzieję na zastosowanie leku na malarię przeciwko Covid-19

Bayer ma nadzieję na zastosowanie leku na malarię przeciwko Covid-19
Dopóki skuteczność leku nie zostanie potwierdzona, może być on stosowany wyłącznie w "terapiach próbnych". (Fot. Getty Images)
'Jeśli testy potwierdzą, że Resochin - lek przeciwko malarii zawierający chlorochinę, pomaga w walce z koronawirusem, Bayer zamierza przekazać ten lek rządom za darmo' - poinformował szef koncernu, Werner Baumann.
Reklama

"Istnieją wskazania, że w środowisku laboratoryjnym i w pierwszych testach klinicznych Resochin zmniejsza wiremię - obecność wirusów" - poinformował Baumann.

Dodał, że dane dotyczące skuteczności Resochinu w walce z Covid-19 pochodzą głównie z chińskich laboratoriów. Obecnie badania kliniczne stosowanego od ponad 80 lat leku na malarię prowadzi m.in. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Dopóki skuteczność nie zostanie potwierdzona, lek może mieć tylko zastosowanie w "terapiach próbnych". W opinii szefa koncernu za użyciem leku przemawiają niskie koszty produkcji. Jeśli testy wykażą skuteczność Resochinu przeciwko koronawirusowi, to Bayer zamierza "przekazać ten lek rządom za darmo".

Poinformował też, że Bayer dostosowuje już linie produkcyjne w Europie do produkcji Resochinu i współpracuje z innymi firmami farmaceutycznymi, by środek "był dostępny w wystarczających ilościach na całym świecie".

Czytaj więcej:

Naukowcy określili pełny kod genetyczny koronawirusa

Naukowcy: Opracowaliśmy szybką metodę testowania szczepionek przeciw Covid-19

Europol: Uwaga na fałszywe testy, leki i maski przeciwko Covid-19

Nowy lek na koronawirusa. Trwają testy na ludziach

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama