Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Banki żywności w UK "głęboko zaniepokojone" nadchodzącą zimą

Banki żywności w UK "głęboko zaniepokojone" nadchodzącą zimą
Do banków żywności zgłasza się coraz większa liczba osób potrzebujących pomocy. (Fot. Getty Images)
Czołowa brytyjska organizacja charytatywna zajmująca się bankami żywności ostrzega przed nadchodzącym kryzysem podczas zimy, kiedy zapotrzebowanie na pomoc rośnie, przy jednocześnie zmniejszającej się obecnie ilości przekazywanych darowizn w związku z pogłębiającym się kryzysem kosztów utrzymania.
Reklama
Reklama

Gospodarstwa domowe w całej Wielkiej Brytanii mogą zmagać się z koszmarnym wzrostem kosztów utrzymania zimą, kiedy wysoka inflacja i rekordowe rachunki za energię pochłoną domowe budżety.

Firma doradcza z zakresu energetyki, Cornwall Insight, poinformowała, że spodziewa się, iż limit cen energii wzrośnie do 3 358 funtów rocznie od października, wzrastając ponownie do 3 615 funtów od stycznia, co spowoduje, że średnia cena energii tej zimy wyniesie 3 487 funtów.

Trussell Trust, największy brytyjski bank żywności, ostrzegł, że rosnąca presja na budżety domowe prowadzi do tego, że coraz mniej osób przekazuje żywność do banków.

Niestety, sytuacja ta zbiega się w czasie z gwałtownym wzrostem zapotrzebowania na żywność. W maju organizacja rozdawała 13 paczek żywnościowych na sekundę.

Danni Malone, dyrektorka ds. programów sieciowych, oznajmiła, że organizacja jest zaniepokojona kwestią dostaw podczas tej zimy. Dodała, że banki żywności Trussell Trust odwiedzają klienci, których nie stać na ogrzewanie, brakuje im funduszy na zakup mundurków szkolnych dla dzieci, a nawet wyłączają swoje lodówki, aby zaoszczędzić energię.

"Sytuacja zdecydowanie się pogarsza" - podkreśliła.

Trussell Trust oświadczył, że oczywiste jest, że sama pomoc jest bardzo potrzebna w szczególności osobom w bardzo trudnej sytuacji, ale rosnące zapotrzebowanie na bank żywności pokazuje, że konieczne jest większe wsparcie rządu, aby uniknąć wzrostu "zjawiska ubóstwa".

Czytaj więcej:

UK: Kolejki do banków żywności się wydłużają, a na farmach niszczeje jedzenie

Brytyjskie supermarkety walczą o klientów. Amazon zrównuje ceny z Tesco

Płace w UK wciąż nie nadążają za rosnącą inflacją

Kolejny miesiąc w UK z najwyższą od 40 lat inflacją

Wybrano najtańszy supermarket w UK. Na zakupach można tam zaoszczędzić nawet 25 funtów

Ogłoszono szczegóły na temat wypłat rabatu £400 na energię dla gospodarstw domowych w UK

  Komentarze
  • Riri
   4 sierpnia, 09:14

   Dajcie juz ludzia zyc ,Nic tylko pomagac i pomagac.Komu tym nierobom co i tak juz sa na naszym utrzymaniu.

  • Qwerty
   4 sierpnia, 10:17

   To nie jest tak że jedzenie trafia do biednych ,ale często do leniwych ,zdrowych kiedy dowiedziałem się że produkty trafia do osób którym poprostu nie chce sie pracować przestałem wspierać, lepiej zapłacić na czerwony krzyż albo caritas ,niektóre puszki z jedzeniem ludzie brali i dawali swoim psom uważając że to za tanie jedzenie dla nich ale skoro Im się należy to trzeba brać, makarony wszystko za darmo ,a ktos za to zapłacił pieniądzmi że swojej pracy. Przepraszam z góry osoby którym naprawdę się należy napewno są takie ale przez takich chciwych leniwych nierobów odrywa się i im .

  • Celestyn76
   4 sierpnia, 11:28

   W 5 rzekomo najbogatszym kraju swiata tyle ludzi zebrze o jedzenie zgadzam sie z przedmowca ze wielu z nich to lenie i pokoleniowe roszczeniowe nieroby na wode i dragi maja a frajerzy daja im darmo we zarcie a niedlugo darmo we cieplo bo przeciez nie beda siedziec w z innych norach a wielu naprawde potrzebujacych nie korzystajz tego bo im po prostu wstyd moze czas ulzyc ludziom pracujacym i placacym podatki w niemczech np jak ktos jest na zasilku nie moze miec auta a w uk nie ma to znaczenia

  • Slawomir
   4 sierpnia, 12:22

   Zazwyczaj sknery i bogacze , ludzie pozbawieni prawdziwej wiedzy na temat rzeczywistosci w ktorej zyjemy, zawsze maja pretensje bo serce ich oskarza .

  • Do trola
   4 sierpnia, 19:48

   Celestyn76 tak trolu 5 najbogatszy w czym jest taki najbogatszy twoje pojęcia o bogactwie i ekonomii ma niewiele wspólnego z rzeczywistością .
   Bieda i ubóstwo tego społeczeństwa jest porażające dziadostwo i patologia i sypiaca się gospodarka spowodowały to że ludziom nie starcza nawet na jedzenie, to jest właśnie to 5 najbogatsze UK .

  • Trolless
   6 sierpnia, 00:42

   @Do trolla. A Twoje pojęcie o bogactwie i ekonomii ? Pokaż mi, w którym zdaniu twojego wpisu, pokazałeś, że ty masz o tym pojęcie ? Mądrala, kurka wodna.

  • JOBO.
   6 sierpnia, 11:33

   Narazie jest dobrze. Wiedzą co robiom. Znajom się na rzeczy. Może i trochę koszty życia poszły w górę, ale nadal żyje się lepiej niż gdzie indzyj. Ja tera na zmywaczku dostał wincyj na godzinę, więc mogę wzionc coś znowu na raty. A ci co narzekają zawsze mogą opuścić kraj, dzwi wszędzie otwarte

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 08.12.2022
  GBP 5.4484 złEUR 4.6976 złUSD 4.4760 złCHF 4.7496 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama