Menu

Badanie: W Anglii prawie 100 tys. zakażeń dziennie

Badanie: W Anglii prawie 100 tys. zakażeń dziennie
Badanie Imperial College London jest najbardziej aktualną oceną pandemii w kraju. (Fot. Getty Images)
Prawie 100 tys. osób w Anglii zakaża się koronawirusem każdego dnia, zaś liczba zainfekowanych osób podwaja się co 9 dni - wynika z badania Imperial College London.
Reklama
Reklama

Badanie React-1, podczas którego tylko w niedzielę przetestowano pod kątem koronawirusa prawie 86 tys. ochotników, jest najbardziej aktualną oceną pandemii w kraju. 

Z analizy wynika, że liczba przypadków Covid-19 rośnie w każdej grupie wiekowej i w każdym regionie Anglii. Najwięcej zakażeń występuje na północy kraju, ale najszybszy rozwój pandemii ma miejsce na południu.

Według naukowców, w Anglii może być teraz niemal 100 tys. zakażeń dziennie, mimo że najnowsze rządowe dane mówią o kolejnych 24 701 zakażeniach.

Okazało się też, że każda zarażona osoba w Londynie przekazywała wirusa prawie trzem innym osobom i był to najwyższy szacowany wskaźnik w Anglii.

Autorzy analizy ostrzegli, że Anglia jest w "krytycznym punkcie" i "coś musi się zmienić".  W Walii już trwa ogólnokrajowa blokada, podczas gdy Irlandia Północna zaostrzyła restrykcje, m.in. zamknęła szkoły. Szkocja także potwierdziła szczegóły swojego nowego wielopoziomowego systemu ostrzegania.

Jak podkreślił profesor Steven Riley, jeden z autorów badania, "dane wskazują na to, że aktualne środki, które mają przeciwdziałać pandemii, nie działają i "konieczna jest natychmiastowa zmiana".

Z kolei minister zdrowia w gabinecie cieni opozycyjnej Partii Pracy, Jonathan Ashworth, wezwał Borisa Johnsona do zorganizowania konferencji prasowej, podczas której premier nakreśli "kroki, jakie podejmie teraz, aby przejąć kontrolę nad wirusem i uratować ludzkie życia".

Czytaj więcej:

Eksperci z UK: Szczepionka szybko nie przywróci normalnego życia

Badanie: W Anglii nawet 45 tys. zakażeń dziennie

Celowe zarażanie koronawirusem: Naukowcy w UK przyspieszają prace nad szczepionką

UK: W ciągu doby 24 701 zakażeń koronawirusem i 310 zgonów na Covid-19

Brytyjski minister: Rząd robi wszystko, aby uniknąć lockdownu

  Komentarze
  • Janusz
   30 października 2020, 12:17

   Czym tu straszyć? Niech będzie 2 mln zakażeń dziennie ! Niespełna miesiąc i będzie po sprawie. A w razie czegoś, kasa z furlough na szpitale polowe. Chiny tylko czekają z wysyłką sprzętu.

  • Janusz
   30 października 2020, 12:58

   Według ich myślenia, jeśli wziąć za poczatek tzw. pandemii początek marca, to już powinno być po sprawie ( lub na dniach ). 1× 2 × 2 × 2 .....itd. co 9 dni, 8 miesiecy, 240 dni, czyli 26 cykli. To daje 66 milionów. Ktoś tu bardzo kłamie !!!!

  • Swirus
   30 października 2020, 13:40

   Tylko po co Ci ludzie poddaja sie tym testom? Dla pieniedzy, dla satysfakcji zeby oddac swoje DNA do badan, bo chyba nie po to zeby sie leczyc? Bo leku nie ma. Tak jak i na grype i przeziebienie tez nie ma, takie choroby drog oddechowych trzeba po prostu przechorowac i wylezec. A wynikami sieja chaos i pozwalaja na wieksze zastraszanie i kontrole spoleczenstwa. Koronawirus zostal odkryty w 1965 roku jako wirus powodujacy np. przeziebienie. Wiec on byl jest i bedzie.Roznica miedzy jesienia 2019 a 2020 jest taka ze w 2019 nie bylo testow a teraz sa.Ale dzieki covid. nie ma grypy i przeziebien:)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.06.2021
  GBP 5.2617 złEUR 4.5306 złUSD 3.7349 złCHF 4.1601 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama