Menu

BBC otrzymało 100 tys. skarg za relacjonowanie śmierci księcia Filipa

BBC otrzymało 100 tys. skarg za relacjonowanie śmierci księcia Filipa
Oficjalne dane na temat liczby skarg poznamy już jutro. (Fot. Getty Images)
Stacja BBC otrzymała aż 100 tys. skarg za to, że relacjonowała śmierć księcia Edynburga - donosi dziś 'The Sun'. Samo BBC odmówiło potwierdzenia tych danych, ale dodało, że tego rodzaju statystyki są publikowane w dwutygodniowym biuletynie, którego najbliższe wydanie planowane jest na jutro.
Reklama
Reklama

W związku ze śmiercią męża Elżbiety II, księcia Filipa, BBC zmieniło swój program, usuwając m.in. nadawanie takich programów jak "EastEnders" czy "MasterChef". Większość programów poświęcona była księciu Filipowi, a niektóre - np. BBC Four - całkowicie wstrzymały nadawanie.

Zmiany te nie spodobały się wszystkim mieszkańcom Wysp. Według "The Sun", aż 100 tys. osób oficjalnie złożyło skargę na publicznego nadawcę.

"Jesteśmy dumni z naszych relacji i roli, jaką odgrywamy w ważnych dla całego kraju momentach" - przekazano w krótkim oświadczeniu.

Jeśli dane "The Sun" się potwierdzą, śmierć księcia Filipa relacjonowana przez BBC będzie pasmem z największą ilością skarg w historii. Do tej pory rekord należał do musicalu "Jerry Springer: The Opera" (63 tys. skarg w 2005 r.). 

BBC nie była jedyną stacją, która anulowała swój program w związku ze śmiercią księcia Filipa - podobne zmiany wprowadziły m.in. stacje ITV oraz Channel 4.

Książę Filip zmarł w piątek rano (9 kwietnia) na zamku w Windsorze w wieku 99 lat.

  Komentarze
  • Zombie
   14 kwietnia, 23:46

   Wszystkie telewizje na świecie powinny odpowiedzieć za to, że zdekomponowaly społeczeństwo. Że zrobiły z nas zombies. A durni ludzie oddają swoją wolność w ręce polityków, którzy zapewniają im wegetację, pod pozorem ochrony ich życia.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2021
  GBP 5.3015 złEUR 4.5503 złUSD 3.8198 złCHF 4.1580 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama