Menu

BBC: Duża szansa na wyścigi F1 bez kibiców

BBC: Duża szansa na wyścigi F1 bez kibiców
Imprezy bez publiczności mają być sposobem na "uratowanie" sezonu. (Fot. Getty Images)
Władze Formuły 1 poważnie zastanawiają się nad organizowaniem wyścigów bez udziału kibiców - poinformowała brytyjska stacja BBC. Z powodu pandemii koronawirusa odwołano lub przełożono już osiem z 22 planowanych w tym roku rund mistrzostw świata.
Reklama

Imprezy bez publiczności mają być sposobem na "uratowanie" sezonu. Brak wyścigów poważnie obciąża budżety zespołów, a zdaniem szefa McLarena Zaka Browna nawet cztery z dziesięciu może "zniknąć z mapy F1" jeszcze w tym roku.

O możliwych rozwiązaniach tej sytuacji dyskutowali podczas telekonferencji szefowie teamów, władze cyklu oraz prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) Jean Todt.

Według BBC, liczą oni na to, iż sytuacja związana z pandemią poprawi się w Europie do lipca lub sierpnia na tyle, że będą możliwe wyścigi "za zamkniętymi drzwiami". Pierwszy miałby odbyć się na torze Silverstone, w pobliżu którego siedzibę ma siedem zespołów.

Pierwotnie wyścig o Grand Prix Wielkiej Brytanii planowany był na 19 lipca i miał być 12. rundą mistrzostw świata. Jednak z powodu pandemii odwołano imprezy w Australii i Monako, a przełożono te w Bahrajnie, Wietnamie, Chinach, Holandii, Hiszpanii i Azerbejdżanie. Następna w kolejności jest GP Kanady 14 czerwca i decyzja o jej losach ma zapaść do końca tygodnia.

BBC informuje również, że w związku ze stratami finansowymi ponoszonymi przez teamy rozważane jest zmniejszenie limitu budżetów. Zamiast 175 milionów zespoły mogłyby dysponować najwyżej 150 milionami. Proponowana miała być także kwota 125 mln, ale nie zgodziły się na nią najbogatsze ekipy: Mercedes, Ferrari i Red Bull.

Czytaj więcej:

Formuła 1: Ecclestone za odwołaniem całego sezonu

Formuła 1: Ecclestone zostanie ojcem w wieku 89 lat

Formuła 1: Bottas jeździ na nartach i chodzi po górach

Formuła 1: Szef McLarena przewiduje upadek kilku zespołów

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama